אופטיר גייסה 15 מיליון דולר ומתכננת הנפקה בנאסד"ק

החברה מספקת פתרונות לניהול מערכות מידע בארגונים; המנכ"ל: "לאופטיר פוטנציאל להפוך לחברה עצמאית גדולה"

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

חברת התוכנה הישראלית אופטיר, המספקת פתרונות לניהול יעיל של מערכות מידע בארגונים, גייסה כ-15 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון ג'מיני, פיטנגו, כרמל ולייטספיד. עם השלמת גיוס זה מסתכמות ההשקעות בחברה בכ-47 מיליון דולר.

אופטיר נוסדה בשנת 2003 ומעסיקה כיום 85 עובדים במשרדים בישראל, לונדון וארה"ב. הגיוס הנוכחי נועד להרחיב את פעילות הפיתוח והמכירות של אופטיר, כמו גם לגיוס עשרות עובדים חדשים.

המוצר המרכזי של אופטיר, המכונה CoreFirst, מאפשר לארגונים להתמודד עם אחת הבעיות המרכזיות המאפיינות את סביבת המחשוב המודרנית - ניהול ביצועים ועומסים במערכות מידע מבוזרות וניצול יעיל של משאבי המחשוב. הטכנולוגיה של אופטיר מאפשרת לארגונים להטמיע תהליכים עסקיים חדשים ולהגדיל נפחי פעילות, לשפר את רמות השירות של היישומים השונים, לקצר זמני תגובה ולפתור באופן מיידי תקלות הנובעות מעומסים במערכות המחשוב - מבלי להחליף את המערכות הקיימות.

אופטיר פועלת בתחום הקרוי Business Transaction Management. החברה מתחרה מול מוצרים של BMC, יבמ (טיבולי), HP-מרקורי (מוצריה בתחום ניהול ביצועים) ו-CA (שרכשה את וויילי). עם לקוחות אופטיר נמנים מוסדות פיננסיים וחברות תעשייה וקמעונאות.

את שנת 2006 סיימה החברה עם עשרות התקנות של מוצר CoreFirst בחברות מתחומי מערכות מסחר בנקאי, מערכות שירות לקוחות בענף הביטוח ומערכות שרשרת אספקה.

"שנת 2006 היתה מוצלחת מאוד מבחינתנו ועמדנו בכל היעדים שהצבנו לעצמנו", אמר מנכ"ל אופטיר, ישראל מזין. "בתוך שנתיים בלבד הצליחה אופטיר לבנות בסיס לקוחות איתן ולמצב עצמה כאחת החברות המובילות בתחומה. כספי הגיוס יסייעו לנו בהרחבת מערך הפיתוח, ערוצי השיווק, המכירה והתמיכה, ויאפשרו לאופטיר לנצל בצורה הטובה ביותר את ההזדמנויות הרבות העומדות לפניה".

מזין מציין כי החברה מוכרת גם ללקוחות שהתקינו מוצרים של חברות אחרות, מאחר והללו מוצאות את הפתרון של אופטיר כמשלים לשלהן. "אנחנו מאמינים שיש לנו מוצר אסטרטגי, שארגונים גדולים המריצים מיליוני טרנזקציות, שמחים להתקין. הסיבה שלא מכרנו את החברה היא האמונה שלנו שלאופטיר יש פוטנציאל להפוך לחברה עצמאית גדולה, שתגדל פי שתיים בכל שנה וההכנסות שלה יוכפלו".

אופטיר הוא הסטארט אפ השני של מזין. בתחילת שנות ה-90 הקים יחד עם אחיו, אורי מזין, ועם אלי משיח את הסטארט אפ ממקו. החברה הונפקה ב-1996 בנאסד"ק לפי שווי של יותר מ-200 מיליון דולר. ב-1998 נמכרה ממקו לחברת התוכנה פלטינום תמורת כ-500 מיליון דולר, כשב-99' רכשה ענקית התוכנה CA את פלטינום תמורת 3.5 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker