גוגל מציעה בדיקת איות ותיקון שגיאות מקלדת תוך כדי הקלדה

שגיאה שכיחה בעת שימוש במקלדת דו לשונית הינה הקלדה כאשר המקלדת נמצאת על השפה הלא נכונה

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גוגל משיקה תכונות חדשות בעברית: בדיקת איות ותיקון שגיאות מקלדת תוך כדי הקלדה. השירות הראשון משתמש בבדיקת איות לבחינה של מילות חיפוש שהוקלדו מול צורות האיות הנפוצות ביותר של אותן מילים. כאשר מנוע החיפוש של גוגל מוצא כי קיים מספר גדול יותר של תוצאות חיפוש רלוונטיות עבור צורת איות אלטרנטיבית, יראה המשתמש בחלק העליון של דף תוצאות החיפוש את המשפט "האם התכוונת ל: (איות נפוץ יותר)", המציע מילים נוספות שאולי אליהן התכוון המחפש.

השירות השני שגוגל מציעה הוא תיקון שגיאות מקלדת תוך כדי הקלדה. שגיאה שכיחה בעת שימוש במקלדת דו לשונית (למשל עברית-אנגלית), נפוצה ביותר בקרב משתמשים ישראלים, הינה הקלדה, כאשר המקלדת נמצאת על השפה הלא נכונה. למשל, גולש שנשאר במצב עברית עשוי להקליד "נןבטבךק" כמילת חיפוש, בעודו מתכוון להקליד "bicycle¿.

קיימים כיום מנועי חיפוש שמסוגלים לתקן טעות כזו לאחר ששאילתת החיפוש נשלחה. תיקון כזה פחות יעיל עבור משתמשים, שמגלים את טעותם תוך כדי ההקלדה. Google toolbar מציע עתה לאותם גולשים תיקון לשפה "הנכונה" תוך כדי תהליך ההקלדה עצמו. לדוגמא, למשתמש המקליד "נןב" בעודו מתכוון בעצם להקליד "bic" תוצע החלופה של "bicycle", תוך כדי ההקלדה עצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker