לייטספיד וג'מיני משקיעות 5.3 מיליון דולר בחברת האינטנרט וויקיו

החברה מאפשרת למשתמשים אירופים לצרוך תכנים ממגוון מקורות של מידע

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

קרנות ההון סיכון לייטספיד וג'מיני משקיעות 5.3 מיליון דולר בחברת האינטרנט וויקיו (Wikio), המאפשרת למשתמשים אירופים לצרוך את התוכן באופן אישי ממגוון מקורות מידע (כלי תקשורת ובלוגים). 80% מההשקעה מבוצעת על ידי לייטספיד. וויקיו הושקה בצרפת ביוני 2006, וכיום היא מפעילה אתרים בצרפת, ארה"ב, גרמניה, איטליה וספרד.

וויקיו היא פרי יצירתו של המנכ"ל, לוראנט בינארד, מייסד חברת Mediapps Software, והיו"ר פייר שאפז, יזם צרפתי, נשיא יאהו אירופה לשעבר, מייסד Kelkoo (מנוע אירופי לקניות) ומנכ"ל שותף של Netvibes - המפתחת טכנולוגיה לאתר בית בהתאמה אישית. יחד עם שאפז, יצטרפו למועצת המנהלים גם יוני חפץ מלייטספיד ואוריאל אוחיון.

המשתמשים בוויקיו בוחרים, מעירים הערות ומפרסמים הודעות משלהם ובכך משפיעים על תוצאות Wikio Index, המכיל אלפי בלוגים כתובים ופריטי מידע. השירות מאפשר למשתמשים גם ליצור ולבנות עמודי אינטרנט מותאמים אישית של מידע המבוסס על תוויות שהם בוחרים. המודל העסקי של החברה מסתמך על קישורים לנותני חסות ומונטיזציה של חיפושים מסחריים.

יוני חפץ אומר כי, "תחום התוכן באירופה הוא מורכב. אירופה מורכבת מתרבויות ושפות שונות, וקהל גדול מאוד. הגוגלים והיאהוים, השחקנים הגדולים, אלו חברות אמריקאיות שלא מבינות בתוכן אירופי. למשל, האתר של וויקיו בצרפת סורק מבחינת מקורות מידע בהיקף שגדול יותר מזה גוגל ניוז".


מה עם אתר דיג. נדמה שהוא מתחרה בכם.

"דיג לא בליגה של וויקיו מבחינת סיקור תכנים באירופה. מעבר לכך הוא מתאים לאנשים טכנולוגיים, וויקיו זה לכולם", אמר חפץ.


נטבייס מתחרה בוויקיו?

"לוויקיו יש אספקט מסחרי שהוא כלל לא רלוונטי לנטבייס. בקרוב וויקיו תפעיל אתרים גם להשוואה בין מוצרים. כבר כיום יש לה מיליון משתמשים יחודיים בחודש", השיב חפץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker