איפה הסטרימר שלי? 2,500 מוצרים מעוכבים במשרד התקשורת ולא מגיעים לצרכנים

משרד התקשורת: "צוות האישורים, שמונה בדרך כלל 3 אנשים, יתוגבר על ידי שני עובדים"

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סטרימר של חברת LG
סטרימרצילום: LG חברת

בעקבות הפרסום ב-TheMarker אודות מחדל הטיפול של משרד התקשורת במוצרים מיובאים, מודה המשרד כי הוא מחזיק בכ-2,500 פניות לשחרור מוצרים.

המשרד אמור לאשר מסירה של מוצרים בעלי רכיב שידור אלחוטי, מוצרים כמו רחפנים, סטרימרים וכדומה - אלא שהמשרד לא עומד בעומס, מאחר שהאישורים מתעכבים שבועות ארוכים הצרכנים נאלצים לשלם למכס "דמי אחסון".

התלונות המשיכו לזרום אלינו גם בימים האחרונים, והיום מסר משרד התקשורת נתונים רשמיים על היקף התופעה: "כיום ישנן 2,500 פניות הנמצאות בטיפול, כאשר 1,000 מהן עדיין לא הוזנו אל המערכת הממוחשבת  - דבר אשר מעכב בצורה מהותית את מתן האישור לציבור או ליבואנים".

על מנת להתמודד עם הבעיה הודיע משרד התקשורת על מבצע לשחרור המוצרים: "על מנת לייעל את השירות ולפתור את העומסים הכבדים שנוצרו באגף הרישוי, הקשר עם הפונים יינתן למשך חודש באופן הבא: מענה טלפוני – ימים ב', ד' בין השעות: 12:00- 09:00; קבלת קהל – ימים ב', ד' בין השעות 9:00-12:00 ו-13:00-16:00".

עוד מודיע המשרד כי "צוות האישורים", שמונה בדרך כלל 3 אנשים, יתוגבר על ידי שני סטודנטים.  משרד התקשורת מזכיר כי קיימת כעת כתובת דואר אלקטרוני של אגף הרישוי שניתן לפנות דרכה: requests@moc.gov.il, אך מספר אזרחים מסרו לנו כי פניתם לתיבה זו נותרה ללא מענה עד כה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker