משרד הכלכלה אישר מענק להעסקה של סטודנטים ואקדמאים ערבים בענף ההיי־טק

חברת גליל סופטוור מנצרת תקבל 1.6 מיליון שקל כמענק להעסקת 13 סטודנטים ושבעה בעלי תארים אקדמיים ■ המענק ניתן במסגרת מסלול חדש לשילוב מתמחים ערבים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: אייל טואג אייל טו
אורה קורן

הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה באחרונה מענק של כ–1.6 מיליון שקל לחברת גליל סופטוור מנצרת, במסלול חדש לשילוב מתמחים מהאוכלוסייה הערבית בתעשייה עתירת ידע. המענק יינתן לחברה, המספקת שירותי פיתוח תוכנה לחברות היי־טק בישראל, בעבור 13 משרות סטודנטים ושבע משרות של בעלי תואר אקדמי.

מטרת המסלול היא להכשיר את המתמחים לעבודה בחברות קיימות. חלקם יועסקו בסיום ההכשרה בגליל סופטוור, ואחרים ייקלטו בחברות היי־טק או תעשייה אחרות.

המסלול גובש כחלק ממאמץ כולל להגביר את שילובם בחברות היי־טק של סטודנטים ואקדמאים (משני המינים) ערבים, דרוזים, בדואים וצ'רקסים, הלומדים מקצועות טכנולוגיים. המענק הנקודתי מיועד בעיקר להעסקת ערבים. מקצועות הלימוד המזכים בתמיכה כוללים הנדסה, מדעי המחשב, מדעי החיים, מדעי כדור הארץ, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה והוראת מדעים.

תאגיד שיעסיק לפחות חמישה מתמחים יהיה רשאי לבקש גם סיוע חד־פעמי בסך 10,000 שקל בגין הוצאות מנהלתיות הקשורות ישירות להעסקת המתמחים, עלויות שכר למנחים מקצועיים למתמחים, או עלויות גיוס המתמחים.

מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה, נחום איצקוביץ', אמר כי "המסלול לשילובם של סטודנטים ואקדמאים ערבים שלמדו או לומדים מקצועות טכנולוגיים, נותן להם הזדמנות להשתלב באופן ראוי בתעשיית ההיי־טק בישראל. אלה סטודנטים שסיימו או לומדים במכללות, חסרי ניסיון תעסוקתי ונעדרים קשרים עסקיים וחברתיים בעולם ההיי־טק. גליל סופטוור, שפועלת כבר כמה שנים בתחומי ההיי־טק, היא כור היתוך מצוין שיקנה באופן מעשי מקומות עבודה, ויסגור את החסכים שמונעים את שילובם של סטודנטים ואקדמאים אלה בתעשיית ההיי־טק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker