כנס המפתחים של גוגל 2017

גוגל מכריזה: הסמארטפון יספק מידע על כל מה שנקלט במצלמה

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי פתח את כנס המפתחים השנתי של גוגל במאונטן וויו שבקליפורניה מול קהל של 7,000 מפתחים מכל העולם ■ כיום יש 2 מיליארד משתמשים במכשירים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כנס המפתחים של גוגל 2017
צילום: בלומברג

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי פתח את כנס המפתחים השנתי של גוגל (Google I/O) במאונטן וויו בקליפורניה מול קהל של 7,000 מפתחים מכל העולם.

פיצ'אי פתח עם הכרזה על גוגל לנס (Google lens), מערכת זיהוי חכמה בתוך מצלמת המכשיר, שכעת לא רק תוכל לצלם את מה שהמשתמש רואה, אלא גם לספק לו מידע על מה שהוא רואה דרך Google assistant. גוגל תמונות גם השתכלל, ומוצא למשתמש את התמונה הטובה ביותר מבין כל התמונות שצילם.

כיום, העוזרת האישית, Google assistant, נמצאת על 100 מיליון מכשירים. סקוט הופמן, ראש מחלקת פיתוח החיפוש בחברה, הדגים על הבמה את היכולות המשוכללות של המערכת והודיע כי המערכת תהיה זמינה בקרוב גם במכשירי אייפון. בנוסף לכך, העוזרת האישית תאפשר לצפות בתשובות לשאלות באופן ויזואלי באמצעות כרומכאסט בטלוויזיה. גוגל מוסיפה יכולות הקלדה ל-assistant שמגיעה גם בחמש שפות נוספות - אך עדיין לא תומכת בעברית.

בשנה שעברה חשפה גוגל בכנס המפתחים את גוגל הום (המקבילה לאלקסה של אמזון) - עוזר אישי חכם העונה לפקודות קוליות וממוקם ברחבי הבית. בקרוב גוגל הום יאפשר לחייג לאנשים באמצעות פקודה קולית, ללא צורך בשימוש במכשיר. פקודות נוספות שהוא מכיר הן הפעלת טלוויזיה, ניגון שירים מיוטיוב וניהול יומן פגישות. העוזר האישי תומך בבלוטות' כך שניתן לשמוע דרכו מוזיקה ממכשירי אנדרואיד ואייפון.

כיום יוטיוב הוא האתר השני הכי נצפה בעולם וממנועי ההכנסות העיקריים של ענקית הטכנולוגיה. לאתר מגיעים מיליארד גולשים בכל חודש, עם מיליארד שעות צפייה בכל יום. החידוש הראשון ביוטיוב מאפשר כעת לצפות בסרטונים של 360 מעלות - גם בטלוויזיה באמצעות שיטוט עם השלט, גם בזמן שידורים חיים.

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי
מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'איצילום: רויטרס

אנדרואיד O, גרסה עדכנית של מערכת ההפעלה נמצאת עדיין בפיתוח ועדיין לא הוכרז שמה הרשמי, זמינה כעת בגרסת הבטא של מכשירי פיקסל ונקסוס.

לצד ה-DayDream, משקפי המציאות מדומה של גוגל שהוצגו בשנה שעברה, הוכרזה מערכת VR חדשה שלא תלויה בחיבור לסמארטפון או למחשב. גוגל מפתחת מערכת כזו בשיתוף פעולה עם קוואלקום, כאשר גם HTC (המפתחים את VIVE) ולנובו מפתחות מערכת מציאות מדומה שמבוססת על ה-DayDream, וכולן יושקו בסוף השנה.

בסיום הוצג את פרויקט טנגו - פלטפורמת מציאות רבודה שתעבוד בשיתוף עם גוגל מפות. כעת אנשים יוכלו למקם חפצים במרחב באמצעות טכנולוגיה של טנגו שנמצאת במכשירי אסוס זנפון שיושקו בקיץ הקרוב. טנגו תאפשר, באמצעות שירות מיקום ויזואלי, ליצור מיפוי בתוך מבנים (VPS - Visual POsitioning Service) ולהתמצא במקומות סגורים.

לפני ההכרזה סיפק פיצ'אי מספר נתונים:

800 מיליון איש משתמשים באופן יומי בגוגל דרייב ומעלים 3 מיליארד מסמכים בכל יום.

■ ישנם 500 מיליון משתמשים יומיים בגוגל תמונות אשר מגבים 1.2 מיליארד תמונות בכל יום.

■ ישנם 2 מיליארד משתמשים במכשירים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד. משתמשי גוגל מפות מנווטים כמיליארד קילומטרים באמצעות האפליקציה בכל יום.

■ משתמשי אנדרואיד הורידו מגוגל פליי 82 מיליארד אפליקציות בשנה האחרונה.

כנס המפתחים של גוגל 2017, קליפורניה
כנס המפתחים של גוגל 2017, קליפורניהצילום: STEPHEN LAM/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום