חלל תקשורת סגרה חמש עסקות במזרח אירופה בכ-3.5 מ' ד'; פריזמה: השווי הראוי לחברה משקף פרמיה של 57% על השוק

בארבע השנים הקרובות צפויה חלל לשגר שלושה לווייני תקשורת חדשים; צבר ההזמנות של עמוס 3 מסתכם בכ-160 מיליון דולר

ערן גבאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן גבאי

חברת חלל תקשורת, מפעילת לווייני עמוס, השלימה במהלך שלושת החודשים האחרונים עוד חמש עסקות באוקראינה, רומניה, סלובניה והונגריה בשווי כולל של 3.5 מיליון דולר. באוקראינה נחתם הסכם לשלוש שנים עם ערוץ המוסיקה MUSIC BOX, וברומניה חתמה חלל תקשורת הסכם עם ערוץ הטלוויזיה TRINITAS TV של הכנסייה, גם הוא לתקופה של שלוש שנים.

כל הערוצים ישודרו על לווייני עמוס 1 ועמוס 2. במקביל, אמורים בחברה כי בימים אלה נמשכות ההכנות בגרמניה לקראת העברת הלוויין עמוס 3 לאתר השיגור בקזחסטן. עמוס 3 מתכונן להחליף בפעילותו את עמוס 1 וישוגר במהלך חודש מארס 2008. דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת, מציין כי "הסכמים אלה מהווים צעד נוסף לביסוס מעמדנו במדינות מזרח ומרכז אירופה שנמצאות בתנופה בתחום התקשורת".

בארבע השנים הקרובות צפויה חברת חלל תקשורת לשגר שלושה לווייני תקשורת חדשים, שמייצרת עבורה התעשייה האווירית במפעל מבת ביהוד. צבר ההזמנות של עמוס 3 כבר מסתכם בכ-160 מיליון דולר. עמוס 3 צפוי לייצר לחברה הכנסות של יותר מ-0.5 מיליארד דולר, על פני תקופה של 18 שנה בהן ישהה בחלל.

להבדיל מהלוויין עמוס 1, שלא היה בבעלותה של חברת חלל, הרי שהלוויין עמוס 3 הוא בבעלות חברת חלל. לפיכך, כבר בשנה הבאה הוא יקפיץ את רף מחזור המכירות של החברה פי 2, לרמה של כ-75-70 מיליון דולר, ואת הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) לרמה של 65-60 מיליון דולר. בעלי המניות (בחלוקה שווה) בחברת חלל הם: התעשייה האווירית, קבוצת ח. מר, קבוצת יורוקום, חברת GSSC והציבור. הכנסות החברה הסתכמו בכ-156 מיליון שקל ב-2006.

בסקירה של פריזמה מעניקים למניית חלל תקשורת מחיר יעד של 55 שקל, 57% מעל מחיר המניה בשוק. "כניסתן ההדרגתית של מדינות מרכז ומזרח אירופה לאיחוד האירופי וחיזוק כלכלתן, במקביל לחוסר בתשתית תקשורת קרקעית, עשויות לתרום להקמת פלטפורמות שידורי טלוויזיה בלוויין נוספות באזור כמו גם לשירותי תקשורת לוויינית נוספים. כתוצאה מכך להערכתנו, החברה צפויה להכפיל את מחזור ההכנסות שלה עד 2009".

עוד כותבים כלכלני פריזמה כי "ממודל הערכת השווי של הפעילות הקיימת, הנובעת מהלוויינים עמוס 1 ו-2, עולה כי השוק מתמחר את החברה על פי פעילותה הקיימת בלבד. השוק אינו מעניק לחברה פרמיה מפעילותו הצפויה של עמוס 3.

"השווי הנגזר מהמודל הכולל את הצלחת שיגורו של עמוס 3 גוזר מחיר יעד של 49 שקל למניה, המשקף פער של 40% לעומת מחיר המניה בשוק. עמוס 4 מתוכנן להיות ממוקם במיקום שונה משלושת הלוויינים הראשונים של החברה, והשווקים בהם יפעל הם אסיה, אפריקה והמזה"ת.

"מדובר בשווקים חדשים בהם החברה אינה פעילה. פעילות עמוס 4 משקפת לחברה תוספת שווי של כ-20 מיליון דולר, הגוזר תוספת שווי של 6 שקלים למניה. פוטנציאל הערך בחברה גדול מהסיכון הטמון בה. השווי הראוי לחברה משקף פרמיה של 57% ביחס למחיר השוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker