סקר של גוגל ישראל: מחפשי מידע על סלולר פונים לאתר הבית של המפעילות פי ארבעה יותר מאשר למנועי חיפוש

הסקר הגיע לידי TheMarker ומצא כי רק 38% מהמנויים שמבקשים לרכוש תקשורת סלולרית פונים ראשית לאתרי המפעילות

ערן גבאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן גבאי

תעשיית הסלולר מהווה כמעט 60% מסך מחזור העסקים בשוק התקשורת הישראלי. מכירת מכשירי הסלולר - יותר מ-2 מיליון מכשירים בשנה - וקצב שדרוג המכשירים המואץ שמגיע כיום לממוצע של מעט יותר משנה עד להחלפת מכשיר, מייצרים עניין רב בקרב 8.6 מיליון מנויי הסלולר בישראל.

גוגל, שמשדרת כוונות על העמקת כניסתה לעולם הסלולר, לא מתכוונת להפסיד את פוטנציאל השוק הזה. מיליוני בעלי מכשירי סלולר שמחפשים ברשת מידע, המלצות, וערוצי רכישה של מכשירי ואביזרי סלולר הם קהל מטרה חשוב עבור מפרסמי ענקית החיפוש באינטרנט. זו הסיבה שגוגל ישראל ביצעה באחרונה סקר, שנערך על ידי TNS, על האופן שבו מחפשים גולשים מידע בתחום הסלולר. הסקר הגיע לידי TheMarker ומתפרסם כאן לראשונה.

גוגל בדקה היכן מחפשים גולשי האינטרנט הישראלים מידע בדבר שירותים סלולרים. מהבדיקה שנעשתה בקרב גולשים בעלי מכשירים סלולרים המחפשים מידע סלולרי באינטרנט (שהמהווים 32% מכלל הגולשים בישראל), עלה כי 58% מהם העדיפו את השגת המידע באמצעות האינטרנט לעומת 17% בלבד שהעדיפו השגת מידע דרך חברים/משפחה/עמיתים לעבודה; 10% העדיפו דיוור ישיר, 5% העדיפו עיתונות מודפסת, 4% טלפון, 3% קבלת מידע בחנות קמעונאית ו-1% במגזינים.

השימוש הנפוץ ביותר באינטרנט לצרכים הקשורים לתקשורת סלולרית התגלה עבור קריאת מידע חדש, אחר כך לימוד לגבי מכשיר או שירות ואחר כך לשם השוואת מחירים. הסתבר שהאתר הראשון בו נוהגים לבקר מרבית מחפשי המידע הסלולרי הוא אתר הבית של אחד המפעילים הסלולרים (53%). במקום השני נמצאים מנועי החיפוש (13%) ואתרי הבית של יצרני מכשירי סלולר (13%), אתרי השוואת מחירים (12%), פורטלים (7%) ולבסוף חנויות קמעוניות באינטרנט (2%).

עם זאת, כאשר גולשים בעלי מכשיר סלולרי מחפשים באופן ספציפי מידע לגבי רכישת תקשורת סלולרית, יורד אחוז הפונים לאתרי הבית של המפעילים כברירה הראשונה מ-53% ל-38% ואילו אתרי השוואת מחירים עולים ל-22%. אחוז המשתמשים במנועי חיפוש כברירת החיפוש הראשונה נשארה כמעט ללא שינוי עם כ-15%, פורטלים עולים ל-9% וחנויות קמעוניות באינטרנט עולות מ-2 ל-4%.

לדברי אייל חן, מנהל פיתוח עסקי ומכירות בגוגל ישראל, נמצא כי "האינטרנט השפיע על האופן בו מחפשים מידע סלולרי באמצעים לא מקוונים. יותר ממחצית המשתמשים באינטרנט דיווחו על ירידה ברמת השימוש באמצעים אחרים כגון מדריכים מודפסים, דיוור ישיר, עיתונות ואפילו במוקדי שירות הלקוחות. הפגיעה הנמוכה ביותר באמצעי חיפוש המידע המסורתיים היא בשיטת ה'מפה לאוזן'".

חברות הסלולר עשויות לאהוב את הנתון הזה, כיוון שהן משקיעות בשנים האחרונות מאמץ ניכר כדי לחנך את מנוייהן לעשות שימוש גובר בפורטלים שלהן, מתוך מחשבה שככל שקהל המנויים שלהן יעשו שימוש הולך וגדל באתר, כך הן יוכלו בעתיד לחסוך בהוצאות כוח אדם במערכי השירות.

עוד נמצא בסקר כי השימוש העיקרי במנוע החיפוש הוא בשלבי טרום הרכישה על מנת לאתר, ללמוד ולהשוות מחירים. בשלב חיפוש המידע, נחשבים מנועי חיפוש ככלי העזר החשוב ביותר. בעת הלמידה מתחלקים בתפקיד זה החברים ואתרי המפעילים, ובשלב ההשוואה - אתרי השוואת מחירים מקבלים את תשומת הלב הגדולה ביותר. עדיין, ולמרות כל זאת, כשמגיעים לשלב הבחירה הסופית תופסים את הבכורה המלצות החברים וקרובי המשפחה.

גוגל גילתה כי 63% ממחפשי המידע במנועי חיפוש, משתמשים בהם על מנת להגיע לאתרים ספציפיים, מה שמראה כי מנוע החיפוש משמש גם את מי שכבר יודע מה הוא מחפש. לדברי חן, "תוצאות אלו מלמדות אותנו שבקרב ציבור הולך וגדל, הופך האינטרנט למקור מידע מרכזי. האינטרנט הפך למקור הלימוד המועדף בתחום הסלולר בקרב 58% מאלו שמחפשים את המידע באינטרנט, בפער ניכר של יותר מפי שלושה על פני כל מקורות המידע האחרים. אנו רואים שגם כאשר הלקוח כבר בחר את המפעיל עדיין ניתן להשפיע עליו לגבי הדגם והעלות. הדבר נותן לשחקנים השונים בשוק, ובעיקר למפעילים, הזדמנות להשתמש באינטרנט על מנת לקדם מכשירים ותכונות חדשניות".

ממצאי הסקר

למה משתמשים במנוע החיפוש:

63% - על מנת להיחשף למידע ועל מנת ללמוד עוד על מוצר או שירות חדש
58% - על מנת להשוות מחירים
33% - על מנת לקבל שירות או תמיכה למוצר שקנה
20% - על מנת לרכוש אוף-ליין
18% - על מנת לרכוש און ליין

איפה מחפשים:

גוגל - 90%
וואלה - 43%
נענע - 19%
MSN - כ-14%
נטקס - 13%
Ynet Index - כ-11%
תפוז - 9%
יאהו - 9%

פופולריות אתרים:

מפעילים: 65% חיפשו את אתר אורנג'; 56% את אתר סלקום; 45% את אתר פלאפון; ו-14% את אתר מירס.

יצרנים: 64% חיפשו את אתר נוקיה; 50% חיפשו את אתר מוטורולה; 38% את אתר סוני אריקסון; 30% את אתר סמסוג; 13% את אתר LG; 5% את אתר סיימנס; 4% את אתר אלקטל; ו-4% נוספים את אתר פנסוניק.

חנויות קמעוניות: 30% את חברת יורוקום; 30% אתר רשת דינמיקה; 17% את סל-טק; 17% את אתר ביגפון; ו-13% את אתר think3g.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker