ערן גבאי

בית המשפט המחוזי בתל אביב נעתר לבקשת חברת HP (היולט פקרד) וחברת מלם מערכות, והוציא צו מניעה זמני האוסר על מימוש זכויות EDS (אלקטרוניק דאטה סיסטמס) במכרז קידמה. המכרז הוא להחלפת מערכת המחשוב בשירות בתי הסוהר בשווי של כ-100 מיליון שקל.

חברת HP, המיוצגת על ידי עורכי הדין יוסי לוי, אייל בליזובסקי וניר רשף ממשרד עורכי דין לוי, מי-דן, ומלם, המיוצגת על ידי עו"ד רונן ברק, עתרו לבית המשפט לפני כמה שבועות כדי להורות על פסילת הצעת EDS. זאת משום שפעלה בניגוד לתנאי הסף של המכרז וגילתה נתונים כספיים של הצעתה, בניגוד לתנאי המכרז.

בהתאם לתנאי המכרז נדרשו במפורש המציעים לפצל את הצעתם, כך שההצעה המקצועית תוגש בנפרד מההצעה הכספית. HP טענה כי נוצר חשש שלחברי ועדת המכרזים נתגלה מידע בעניין השיקול הכספי, עוד בשלב הבחינה המקצועית, ולכן נפגם שיקול דעתם וידם היתה "קלה יותר על ההדק" כשפסלו בשלב המקצועי את ההצעות של HP ומלם.

כאמור, קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב, על ידי השופט יהודה זפט, את הטענות שלהן וקבע כי על פניו, פעלה EDS בניגוד לתנאי הסף של המכרז.

בית המשפט קבע עוד כי מתנאי המכרז עולה שוועדת המכרזים ייחסה חשיבות רבה להפרדה בין הבחינה המקצועית-טכנית לבין הבחינה הכלכלית. לכן, פגע גילוי הנתונים הכספיים בשלב מוקדם בתכלית שלשמה נערך מבנה המכרז, שנועד להבטיח שהבחינה המקצועית והטכנית של ההצעות תהיה חפה מכל שיקול כלכלי.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker