בזק בינלאומי לא צומחת: ההכנסות ירדו ב-1% במחצית הראשונה של 2007; גידול של 37% ברווח התפעולי ל-104 מ' ש'

החברה הגיעה במחצית הראשונה של 2007 לרווח נקי של 76 מיליון שקל - גידול של 56% לעומת התקופה המקבילה

ערן גבאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גם בזק בינלאומי, ספקית האינטרנט והשיחות הבינלאומיות, שהובילה ברבעונים האחרונים את הצמיחה של החברות הבנות בקבוצת בזק, איבדה את האוויר הרבעון. הכנסות החברה ברבעון השני של 2007 ירדו ב-3% לעומת הרבעון המקביל ל-322 מיליון שקל, ולא צמחו כלל לעומת הרבעון הקודם.

כבר כמה רבעונים שאנחנו כותבים פה על כך שהצמיחה של בזק בינלאומי מגיעה בחלקה מפעילות בינלאומית בהעברת תנועה בין מפעילים בעולם - פעילות שהיא ברמת סיכון גבוהה, המשפיעה בעיקר על השורה העליונה.

ברבעון השני של 2007 מתגלה כי פעילות זו לא הצליחה לייצר את ההכנסות כבעבר, אך באותה מידה לא השפיעה על שיעורי הרווחיות הנאים של החברה. כמו כן, בבזק מסבירים את היעדר הצמיחה בהכנסות בזק בינלאומי במיזוגים שבוצעו, ובכך שפעילות בזק כל נמצאת בדעיכה.

דו"חות הרבעון השני של 2007 הם הדו"חות האחרונים עליהם חתום המנכ"ל אבי גבאי, שעבר לנהל את הפעילות הקווית של בזק. גבאי יכול להיות שבע רצון הרבעון מהשיפור ברווחיות של בזק בינלאומי. החברה הגיעה במחצית הראשונה של 2007 לרווח נקי של 76 מיליון שקל - גידול של 56% לעומת התקופה המקבילה.

בזק בינלאומי רשמה ברבעון השני של 2007 רווח נקי של כ-40 מיליון שקל, גידול של כ-32% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי של בזק בינלאומי צמח משמעותית במחצית הראשונה של 2007 והסתכם בכ-104 מיליון שקל, גידול של כ-37% לעומת התקופה המקבילה.

ברבעון השני הסתכם הרווח התפעולי בכ-54 מיליון שקל - גידול של כ-32% לעומת הרבעון המקביל. גידול זה נובע מהצמיחה בהכנסות וצמיחה ברווחיותן של כל פעילויות החברה לצד השיפור בבסיס ההוצאות לאור המיזוגים.

שיעור הרווח התפעולי זינק במחצית הראשונה של 2007 ל-16% לעומת התקופה המקבילה אז הוא הסתכם ב-12% בלבד. ברבעון הנוכחי הסתכם שיעור הרווח התפעולי בכ-17% לעומת הרבעון המקביל.

בכל הקשור ל-EBITDA הרי שבחציון הראשון של 2007 היא הסתכמה בכ-150 מיליון שקל, גידול של כ-22% לעומת החציון המקביל. ברבעון הנוכחי הסתכם ה-EBITDA בכ-76.5 מיליון שקל, גידול של כ-19% לעומת הרבעון המקביל.

איציק בנבנישתי, ממלא מקום מנכ"ל בזק בינלאומי, אמר כי "בזק בינלאומי הצליחה להוכיח כי במיזוג נכון של חברות - השלם גדול מסכום חלקיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker