הישג מרשים נוסף לסטארט-אפ ישראלי בתחום הביטוח-טק (Insurtech). חברת נקסט אינשורנס (Next Insurance) שנוסדה לפני שנה בלבד ומפתחת פלטפורמה אינטרנטית לרכישת פוליסת ביטוח עבור עסקים קטנים, השלימה סבב גיוס ראשון (Series A) בסך 29 מליון דולר. סבב זה כולל מספר משקיעים אסטרטגיים, כאשר את הגיוס הובילה ענקית ביטוח המשנה מיוניק-רה (Munich RE) באמצעות זרוע ההשקעות שלה HSB Ventures.

כמו כן הצטרפו להשקעה החברות מרקל (Markel) וניישנוויד (Nationwide) - גם כן מתחום הביטוח, והמשקיעים הקיימים בהם הקרן הישראלית TLV Partners, זאב ונצ׳רס של אורן זאב וקרן Ribbit קפיטל. השקעה זו מגיעה חצי שנה לאחר שהחלה נקסט במכירת פוליסות ביטוח, מהלך שיצר עניין רב בקרב חברות ענק, שחלקן החליטו להשקיע בחברה. גיוס זה מביא את סך ההשקעה בחברה לסכום של 42 מיליון דולר.

נקסט אינשורנס נוסדה על ידי היזמים גיא גולדשטיין, נסים טפירו ואלון חורי. השלושה הקימו ב–2007 את Check, חברת התשלומים הסלולריים הישראלית שנרכשה על ידי חברת התוכנה האמריקאית Intuit ב–360 מיליון דולר לפני שנתיים. השלושה הכירו לפני 15 שנה בחברת מרקורי. ״אחרי שהבאנו לשינוי צרכני פיננסי בתחום התשלומים, אנחנו באים לשנות את תחום הביטוח לעסקים קטנים״, אומר טפירו המשמש כסגן נשיא למחקר ופיתוח בחברה.

נקסט, הפונה לשוק העסקים הקטנים בארה״ב, פועלת במודל המוכר פחות בשוק הישראלי. החברה נמצאת בטווח שבין חברת הביטוח למבטח המשנה, ולמעשה בונה בעזרת תשתית של ביג דאטה והבנת צורכי הלקוח, פוליסות המותאמות לסקטורים עסקיים מאוד מסויימים, שניתנות אונליין בצורה פשוטה וללא צורך בסוכן. את הסיכון לוקחות חברות ביטוח המשנה כמו מיוניק-רה.

עד כה השיקה החברה שני מוצרים ביטוחיים, אחד למאמני כושר, והשני לצלמים, והיא פועלת על השקה של פוליסות שונות לעובדים במקצועות הבנייה, כמו שרברבים או נגרים. המימון, כך מציינים מייסדי החברה, ישמש להרחבת קו מוצריה לסקטורים נוספים ולהאצת השיווק.

"סקטור העסקים הקטנים הוא רחב ומגוון, אך השירות הדיגיטלי אותו מקבלים עסקים אלה בתחום הביטוח מצומצם ולא מספק”, אומר גולדשטיין מנכ”ל נקסט. "פיתחנו קשר ישיר עם בעלי עסקים המאפשר לחברה ליצור מוצרי ביטוח הנבנים תוך הלימה מלאה של צרכי העסק. באמצעות התשתית המקוונת שייצרנו, הלקוח מקבל תוך מספר דקות את פוליסת הביטוח, במחיר הנכון ובתהליך מיטבי", ציין.

"שירותי הביטוח משתנים כדי לתת מענה לצרכים של העסקים הקטנים”, אומרת ג'קלין לה-סייג' קראוס מנהלת השקעות במיוניק-רה. "נקסט מובילה בשימוש בטכנולוגיות חדשות בשילוב של הבנה עמוקה של צרכי הלקוח, לתפירה של פתרונות ביטוח פשוטים וקלים לשימוש”, ציינה. בחודש דצמבר הודיעו החברות על התחלת שיתוף פעולה, במסגרתו מיוניק-רה היא נושאת הסיכון בביטוח הצלמים שיצרה נקסט.

איתן בק, שותף מנהל ב-TLV Partnersצילום: יורם רשף

נקסט נחשבת לאחד השמות הבולטים כיום מבין הסטארט-אפים שמבקשים לשנות בעזרת טכנולוגיה, את ענף הביטוח המסורתי והכבד. סטארט-אפים ישראלים נוספים שזיהו את הצורך לחדשנות בתחום ומובילים גם כן את המהפיכה עם מוצרי ביטוח שונים, הם: למונייד שגייסה כ-60 מיליון דולר משורת משקיעים בולטים בהם גוגל, הייבוב שהשלימה לפני כשבוע גיוס של 17.5 מיליון דולר, היפו וסייף ביונד. כמו כן ישנם מספר סטארט-אפים צעירים יותר שפונים לתחום.

"אנחנו ממלאים פער שקיים בשוק”, אומר חורי, סמנכ״ל הטכנולוגיות של החברה. עד כה נרכשו דרך נקסט 3,551 פוליסות ביטוח לעסקים, והוגשו שתי תביעות - שתיהן שולמו. "אנו רואים צמיחה מרשימה מאד מאז התחלנו למכור ביטוח למאמני כושר וצלמים. אנו נרגשים להשתמש במימון להרחבת השירות לסקטורים נוספים”, ציין חורי.

לדברי איתן בק, שותף מייסד בקרן ההון סיכון TLV Partners, ״הצוות של חברת נקסט השיג התקדמות מרשימה מאז שהחברה הוקמה לפני קצת יותר משנה, והגיע מהר להישגים מעולים בתחום המוצר, המכירות ומיצוב עמדה מובילה כחברת ביטוח בשוק העסקים הקטנים בארה״ב. כניסת משקיעים אסטרטגיים כגון גופי הביטוח שמשקיעים בסיבוב הזה מעידים על השינוי הגדול הצפוי בשוק המסורתי והשמרני״.

החדשנות בתחום הביטוח מגיעה כמה שנים לאחר רפורמות דומות שראה עולם הבנקאות, כאשר אלפי סטארט־אפים בעולם ומאות בישראל פיתחו מוצרים שונים, שחלקם מערערים את הפעילות הבנקאית בעוד אחרים אומצו על ידי הבנקים. תעשייה זו זכתה לכינוי פינטק (טכנולוגיית פיננסים). כעת נראה שהגיעה שעתו של ה–Insurtech (טכנולוגיית ביטוח).

בראיון שנערך לפני מספר חודשים עם הראלד רוזנברג, ראש תחום החדשנות במיוניק־רה, הוא העיד כי כיום מרבית האינטראקציה של לקוח עם חברת הביטוח היא שלילית — רק כאשר קורה לו משהו. "בעזרת טכנולוגיות שונות אנחנו מתכוונים ליצור קשר עם הצרכנים בצורה חיובית”, ציין רוזנברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker