פלאפון סוגרת את הרשת הישנה של דור 2 - הלקוחות לא ייפגעו

בעקבות הסגירה פלאפון תוכל לחסוך בהוצאות תפעול הרשת הישנה ■ סגירת הרשת תשפיע על מנויים המחזיקים מכשירים אישיים או דיבורית ברכב הפועלים בטכנולוגיית CDMA, והחברה תחליף על חשבונה את הציוד הישן בציוד החדש

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת שירות של פלאפון
תחנת שירות של פלאפוןצילום: תומר אפלבאום

פלאפון קיבלה אישור ממשרד התקשורת והיא תסגור בקרוב את הרשת הישנה שלה בטכנולוגיות CDMA, זו ששירתה את החברה לפני שהחברה אימצה את טכנולוגיית ה-GSM בפברואר 2009.

המהלך ייכנס לתוקף ביולי השנה ויאפשר ניצול ספקטרום התדרים בצורה טובה יותר. הלקוחות המעטים שעוד משתמשים ברשת ה-CDMA (בעיקר מכשירים נייחים ברכב) יקבלו פנייה מסודרת מהחברה וכן יהיו זכאים למכשיר חליפי בחינם.

משרד התקשורת הוא זה שיזם את סגירת הרשת הישנה, לאור הפרעות תדרים שונות שנוצרו, אך בעקבות הסגירה פלאפון תוכל לחסוך בהוצאות תפעול הרשת הישנה וכן בהוצאות גבוהות על אגרת תדרים שהחברה משלמת עליה. המהלך התאפשר בין היתר בזכות החלפת מכשירי דיבוריות ישנים שהיו בצי הרכבים של עובדי המדינה ועוד עבדו בטכנולוגיית CDMA. ייתכן ועקב המהלך פלאפון תבצע עוד מחיקת מנויים מהמצבה המדווחת.

ממשרד התקשורת נמסר: "משרד התקשורת פנה לחברת פלאפון בבקשה לפנות בדחיפות את תחום התדר בו פועלת רשת ה-CDMA לאור הפרעות ספקטרליות בין מערכות תקשורת שונות. חברת פלאפון מפעילה היום שלוש טכנולוגיות סלולריות: רשת דור 2  - CDMA, רשת דור 3 – UMTS ורשת מתקדמת דור 4 - LTE.

סגירת הרשת תשפיע על מנויים המחזיקים מכשירים אישיים או דיבורית ברכב, הפועלים בטכנולוגיית CDMA. החברה תפסיק לספק שירות למנויים בעלי ציוד זה ביום סגירת הרשת.

החברה תחליף לכל לקוח זכאי, על חשבונה, ללא תמורה ישירה או עקיפה, את הציוד הישן בציוד החדש. תהליך ההחלפה יתבצע בכל אחד ממרכזי השירות והמכירה של החברה במשך שנתיים, כמפורט ברישיון החברה".

תאריך סגירת הרשת נקבע ל-30 ביולי ומשרד התקשורת מבהיר: "סגירת הרשת לא תשפיע על מספר הטלפון של הלקוח או על תוכנית התעריפים לפיה הוא מחויב. החברה תודיע ללקוחות הרלוונטיים במגוון דרכים מתי יחל תהליך ההחלפה, וכיצד יתבצע".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker