בכיר בפייסבוק: ייתכן שנשלב פרסומות במסנג'ר

כרגע מבצעת החברה פיילוט על קבוצת משתמשים קטנה באוסטרליה ותאילנד ■ דיוויד מרקוס, מנהל חטיבת מסרים בפייסבוק: אנחנו לא הולכים לגזור נתח מתשלומים, נמשיך להתמקד בפרסומות

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפליקציית פייסבוק
אפליקציית פייסבוקצילום: בלומברג

פייסבוק תשלב פרסומות באפליקציית המסרים המיידיים מסנג'ר - כך רומז בכיר בחברה בראיון לאתר Recode. ענקית הטכנולוגיה החלה בפיילוט של הנושא לפני כחודשיים, ונראה שהמסקנות הראשוניות הן חיוביות. דיוויד מרקוס, מנהל חטיבת מסרים בפייסבוק ולשעבר נשיא פייפאל, אמר בראיון שפורסם השבוע: “אנחנו לא הולכים לגזור נתח מתשלומים. הדבר היחיד שאנחנו עושים באופן מסורתי, ומשמש אותנו בצורה הגונה הוא פרסומות. לכן אנו נמשיך להתמקד בזה".

בשנה האחרונה הוכיחה אינסטגרם, שגם היא בבעלות פייסבוק, כי הפרסומות המשולבות בה לא הבריחו את 600 מיליון המשתמשים החודשיים, ונראה כי מסנג'ר צועדת בדרכה של אפליקציית שיתוף התמונות עם יתרון של 1.2 מיליארד משתמשים חודשיים.

לפני כחודשיים התראיין לאתר Recode גם סטן צ'ודנובסקי, מנהל פייסבוק מסנג'ר, ואמר כי החברה החלה לבדוק את אפשרות הפרסום על קבוצה קטנה של משתמשים באוסטרליה ותאילנד, ורמז כי הפיילוט יכול לקחת גם "חודשים ארוכים". צ'ודנובסקי הוסיף ואמר כי בחברה מודעים לכך שזהו פורמט שונה מהפיד של פייסבוק, ופרטי יותר, על כן הם בוחנים זאת על מנת להיות בטוחים כי פרטיותם של המשתמשים לא תופר בשום דרך. מהראיון עם צ'ודנובסקי עלה כי המפרסמים יוכלו לפלח את המשתמשים על פי מידע קיים, ולא על פי תוכן השיחות בהן הם ישתתפו.

מסנג'ר הושקה לפני כשלוש שנים כאפליקציה עצמאית וחינמית, במטרה להרחיב את השירותים הניתנים דרכה, וכך לייצר הכנסות נוספות לחברה. הכנסות אפשריות יכולות להגיע כאמור מפרסום, או מגזירת נתח מביצוע עסקות ותשלומים שמתבצעים באמצעותה. השינוי המשמעותי ביותר שהטמיעה בתוכה האפליקציה הוא שילוב הבוטים שברוב העולם מאפשרים גם ביצוע רכישות ללא צורך לעזוב את האפליקציה (אפשרות זו לא קיימת כרגע בישראל), אך נכון לעכשיו היא לא גובה הכנסות בעבור שימוש זה.

על פי הדו"ח הרבעוני האחרון שפירסמה פייסבוק לפני כחודשיים, ההכנסות מפרסום זינקו ב-53% ברבעון הרביעי של 2016, והסתכמו ב-8.63 מיליארד דולר, כשבסך הכל הכניסה החברה 27 מיליארד דולר מפרסומות לאורך כל השנה. בפייסבוק ישנם כיום כ-5 מיליון מפרסמים בפייסבוק, כ-65 מיליון עסקים פתחו בה דף עסקי וכ-8 מיליון עסקים מקיימים פרופיל רשמי באינסטגרם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker