חדשנות בביטוח |

הסטארט-אפ הישראלי HiBob ישתף פעולה עם ענקית הביטוח הבריטית Aviva

הסכם זה הינו ביטוי נוסף להתחזקות תחום הביטוח-טק בישראל ■ רוני זהבי, מנכ"ל HiBob וממייסדיה: "נתקלנו בצוות מקצועי שרעב לחדשנות"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני זהבי
רוני זהביצילום: עופר וקנין

סטארט-אפ ישראלי נוסף חובר לענקית ביטוח בינלאומית. חברת HiBob הישראלית, שמפתחת מערכת דיגיטלית לניהול משאבי אנוש ופנסיות עובדים, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית הביטוח הבריטית Aviva, על מנת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים להטמיע את תכניות הביטוח הפנסיוני שלהם.

היי-בוב הוקמה ב–2015 על ידי ארבעה יזמים: רוני זהבי, ישראל דויד, עמית כנעני ואנדי בלאס. זהבי, המשמש מנכ"ל החברה, היה גם מייסד חברת קוטנדו שנמכרה לאקמאי ב–2012 בסכום של 300 מיליון דולר. לאחר מכן, שימש שותף בחממת הסייבר Team8. בוב גייסה עד היום 7.5 מיליון דולר, ומועסקים בה 50 עובדים - 30 בישראל והשאר בלונדון. לפני כחצי שנה מונתה לתפקיד יו”ר החברה, ליידי ברברה ג'דג', לשעבר יו"ר קרן הפנסיה הבריטית.

המערכת של היי-בוב היא כלי לניהול משאבי אנוש ואדמיניסטרציה לחברות של עד כ–300 עובדים. השוק העיקרי שבו היא פועלת הוא בריטניה. בנוסף לתוכנה שאחראית על ריכוז מסד הנתונים של העובדים, אחד הכלים הבולטים שמציעה המערכת הוא סוכן ביטוח דיגיטלי, שנועד לייתר את הצורך בסוכן לביטוחי הפנסיה או ביטוחי הבריאות בארגונים. מדובר במרכיב במערכת שמאפשר לעובדים ולמעסיקים לבחור את תוכנית הפנסיה המועדפת או המתאימה ביותר לקבוצות עובדים, ולנהלן באופן פשוט יחסית.

החברה בחרה מיום היווסדה להתמקד בשוק הבריטי, בשל המהפכה שמתרחשת בענף הפנסיה באנגליה בשנתיים האחרונות, ובראשה חקיקה אשר חייבה מעסיקים לכלול את כל עובדיהם בתוכנית פנסיה עד שנת 2019. כיום פועלים בבריטניה מעל למיליון עסקים קטנים ובינוניים, שאמורים להטמיע את תוכנית הפנסיה לעובדיהם שנתיים הקרובות. "לשמחתנו נתקלנו בצוות מקצועי שרעב לחדשנות באחת מחברות הביטוח המובילות בעולם. זוהי אבן דרך חשובה עבורנו”, מסר זהבי.

חברת הביטוח Aviva נסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של 20 מילארד ליש”ט, ומשרתת 33 מיליון לקוחות ב-16 מדינות. אנדי בסוויק, דירקטור למגזר העסקי בחברה מסר כי “שתי החברות חולקות חזון להקטין את הסיבוכים הקשורים באדמיניסטרציה הקשורה בהליכים להקמת תוכנית פנסיה וניהול עובדים, על מנת שמנהלי העסקים הללו יוכלו להתרכז בעסקיהם. אני מצפה בקוצר רוח להמשך השותפות על מנת שנוכל להרחיבה לביטוחים אחרים ואף למדינות אחרות”.

הסכם שיתוף הפעולה של היי-בוב עם Aviva מגיע מספר חודשים לאחר שהסטארט־אפים הישראלים נקסט אינשורנס (Next Insurance) וסייף ביונד (Safe Beyond) חתמו על הסכמים דומים עם ענקית הביטוח מיוניק-רי.

הסכמים אלה מהווים חלק ממגמה חדשה בעולם הביטוח, שבה מאמצות החברות המסורתיות גישה דיגיטלית וראייה כוללת או אישית יותר של המבוטח. התחום זוכה לכינוי Insurtech — ובו מתעוררת חדשנות דרך מוצרים חדשניים שמפתחים סטארט־אפים בענף הביטוח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker