פרטנר מתאימה את הרשת ל"אינטרנט של הדברים"; המכשירים החכמים יקבלו עדיפות

ההשקה היא בשיתוף חברת אריקסון והטכנולוגיה מכונה LTE-M ■ מנכ"ל פרטנר: "הצלחנו להגיע למהירות גלישה של מעל ל-100 מגה ברשת ה LTE שלנו"

אמיתי זיו

חברת פרטנר מודיעה על IoT Pro - אימוץ טכנולוגיה לליבת הרשת שלה שרכשה ופיתחה החברה ויאפשר לה לתמוך טוב יותר בהתקנים מעולם האינטרנט של הדברים (IoT).

ההשקה היא בשיתוף חברת אריקסון והטכנולוגיה מכונה LTE-M. היא מאפשרת, על גבי רשת הסלולר הקיימת, לתמוך טוב יותר בהתקנים חכמים שמחוברים ברשת, לתת להם עדיפות ולהוריד את צריכת האנרגיה של ההתקנים - כך שלא יצטרכו להחליף בהם סוללה לאורך זמן. השקה דומה הייתה לפני שבועיים ברשת AT&T האמריקאית.

מנכ"ל פרטנר ישראל, איציק בנבנישתי
מנכ"ל פרטנר ישראל, איציק בנבנישתי צילום: ליאור מזרחי

פרטנר מוסרת: "הרשת הייעודית של פרטנר מותאמת לתמיכה בעולם המכשירים המחוברים (Connected devices), ומהווה פלטפורמה אידאלית לשימוש במוצרים קיימים ולפיתוח של מוצרים ופתרונות חדשניים בתחום. רשת IoT Pro של פרטנר מבוססת על מערכות אריקסון ועל טכנולוגיית LTE-M, ומאפשרת התאמת הרשת הסלולרית באופן אופטימאלי להתקנים ומכשירים מחוברים, בנפרד ממכשירי סמארטפון וטאבלט. התאמה זו, המתבצעת באמצעות זיהוי אוטומטי, מעניקה תעדוף להתקני ה-IoT על גבי הרשת, מייעלת את צריכת האנרגיה, ומאריכה משמעותית את הזמן הנדרש בין הטענה להטענה של הסוללה בהתקן עד לכדי חודשים ואף שנים. בנוסף, הטכנולוגיה החדשה מסוגלת להרחיב את יכולת החדירה של האות הסלולרי לעומקם של מבנים, גם תת-קרקעיים.

"היכולת של הרשת של פרטנר לספק עדיפות להתקני IoT באופן אוטומטי במקרי קיצון של עומסים, כמו באירועים רבי משתתפים, וכן באירועים ביטחוניים בהם מתבצעות שיחות רבות במקביל, מעניקה לה יתרון מהותי. רשת IoT Pro מאובטחת בתקנים מחמירים, ובכך קיים יתרון משמעותי נוסף עבור שימושים בתחומים רגישים, כמו ביטחון, תחבורה, בריאות, תעשייה, ערים חכמות ועוד. מערכת ניהול ההתקנים ברשת ה-IoT החדשה, תאפשר יכולות ניהול עצמאיות ומתקדמות ללקוחות ולשותפים".

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי מסר: "רק מספר מצומצם של חברות השיקו רשת מתקדמת ייעודית ל-IoT, האחרונה שבהן היא AT&T שהכריזה על השקה לפני פחות משבועיים, ואנחנו גאים להיות בשורה אחת עם חברות אלו, וראשונים להביא את הבשורה לישראל. במקביל לפיתוח רשת ה-IoT, התחלנו בשבועות האחרונים בפריסת דור 4.5 תוך ביצוע שדרוגים נוספים במערכות הליבה, והצלחנו להגיע למהירות גלישה של מעל ל-100 מגה ברשת ה LTE שלנו, לקראת פריצת מחסום הגיגה בהמשך הדרך".

חברות התקשורת והסלולר רואות באינטרנט של הדברים מנוע צמיחה אפשרי. סלקום ובזק למשל בחרו בסגמנט העיר החכמה בתור תחום פעילות חדש. לבזק יש גם פעילות בתחום הבית החכם. חברת פלאפון הכריזה לאחרונה על שורה של התקנים שהיא תמכור ויקצרו את הדרך למפתחים ויזמים בתחום ה-IoT.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker