משרד התקשורת: העברת הבעלות של גולן טלקום לא תפטור אותה מקנס של מיליוני שקלים

בעקבות פנייה של התנועה לאיכות השלטון, הבהיר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, כי העברת הבעלות של גולן טלקום לאלקטרה - לא תביא לביטול הקנס בגין פירוק רשת האנטנות של החברה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר
מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילברצילום: אמיל סלמן

גולן טלקום תאלץ לשלם קנס בסך מיליוני שקלים בגין פירוק האנטנות של החברה, כך מבהיר היום (ב') מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, בעקבות פנייה של התנועה לאיכות השלטון. לדבריו, "ככל שיאושר הסכם השיתוף בין חברת אלקטרה לבין סלקום, לא יהיה בהסכם כדי לרפא את ההפרה שביצעה גולן טלקום". עם זאת, יתכן שהעיצום הכספי הסופי שיוטל על החברה יהיה נמוך ממה שנקבע בתחילה.

בשנת 2014 גולן טלקום החלה בפירוק רשת האנטנות שלה, וזאת בניגוד לתנאי הרישיון שבידה, המחייב אותה לפרוש רשת אנטנות עצמאית בפרישה ארצית. באוגוסט האחרון החליט מנכ"ל משרד התקשורת פילבר להטיל על גולן קנס חסר תקדים של 31 מיליון שקל על ההפרה, בנתיב של "חילוט ערבויות".

באוקטובר הגישה גולן ערעור על הקנס בטענות שונות, בהן הטענה כי חברת הכבלים HOT נמצאת בהפרה דומה באשר לפרישת הרשת שלה - אך כלפיה לא ננקטים הליכים. לפי גולן, במקום למצות עם HOT את ההליכים המשרד הגיע עמה להסדרים מקלים.

באחרונה עתרה גולן טלקום כנגד משרד התקשורת בדרישה שההכרעה על הערעור שהגישו לא תיעשה בידי נתניהו, ראש הממשלה ושר התקשורת, בשל ניגוד העניינים שהוא מצוי בו כלפי חברת בזק.

בתחילת ינואר 2017 נרכשה גולן טלקום על ידי אלקטרה מוצרי צריכה בסכום של 350 מיליון שקל. העסקה טרם אושרה ומתעכבת אצל הממונה על ההגבלים העסקיים בשל חשש תחרותי. אלקטרה התחייבה, בניגוד לבעלים הקודמים, להשקעות אמיתיות ברשת סלולר בפרישה ארצית, בשיתוף עם חברת סלקום, ובהיקפים של כ-200 מיליון שקל בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker