גלי ברגר

כשנה לאחר שרכשה את רשת הספרים סטימצקי ממנה קרן מרקסטון את איריס בראל כמנכ"לית לרשת במקומו של יהושע מצליח שכיהן כמנכ"ל החברה בשלושים השנים האחרונות. סטימצקי דיווחה כי מצליח נענה לבקשה של מנהלי מרקסטון ושל ערי סטימצקי, שמכהן כיו"ר הרשת, לפנות את תפקיד המנכ"ל. מצליח יתמנה סגן יו"ר הדירקטוריון.

לדברי החברה, לבראל, בעלת תואר ראשון במדעי החברה מאוניברסיטת בר אילן, ניסיון בניהול והקמת מערכות שיווק, מכירות ותמיכה ללקוחות בודדים ולחברות עסקיות.

באוקטובר 2005 רכשה קרן ההשקעות מרקסטון את סטימצקי מידי ערי סטימצקי תמורת 60-50 מיליון דולר. עם הרכישה היא הבטיחה כי סטימצקי ומצליח יישארו בתפקידיהם, אך נראה כי התחרות המתחזקת בשוק הספרים, מחייבת את סטימצקי לשנות אסטרטגיה כדי לשמור על הובלת השוק ולהבטיח תשואה לבעלי המניות. באחרונה מונה גם סמנכ"ל שיווק לרשת - רועי פרייבך שהגיע לרשת משטראוס עלית.

גורמים בשוק אמרו אתמול כי לסטימצקי נחוץ מנכ"ל עם ניסיון ניהולי ויכולת להצעיד את הרשת, שמפעילה 150 סניפים, אל עבר המאה ה-21 ולאו דווקא מנהל בעל הכרות עם שוק הספרים - שכן ההיכרות המעמיקה והידע של ערי סטימצקי בתחום והמשך כהונתו כיו"ר דירקטוריון ישלימו את בראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker