הסייבר הישראלי ממשיך לגדול: סנטינל וואן גייסה 70 מיליון דולר

החברה מפתחת מוצרי אנטי וירוס חדשים ומבוססי התנהגות ■ "זה גיוס עם מטרה מאוד ברורה - אנחנו רוצים להשתלט על השוק והמשקיעים שלנו מבינים שזה אפשרי"

אלירן רובין
אלירן רובין
עובדי חברת סנטינל וואן
עובדי חברת סנטינל וואן, ב-2017צילום: SentinelOne

גיוס גדול נוסף לסטארט-אפ ישראלי. חברת הסייבר SentinelOne, המפתחת דור חדש של פתרונות אנטי-וירוס, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס שלישי (C) בסך 70 מיליון דולר. מדובר על סכום גדול כמעט פי שלושה מזה שגייסה בסבב הקודם לפני כשנה, 25 מיליון דולר. בסך הכל גייסה החברה עד היום כ-110 מיליון דולר. את הגיוס הנוכחי הובילה RedPoint Ventures, שהינה לקוחה של SentinelOne ושזו היא הפעם הראשונה שהיא משקיעה בחברה.

בנוסף השתתפו בגיוס גם קרן Sound Ventures של השחקן אשטון קוצ׳ר בשיתוף עם גיא עוזרי, וכן משקיעים קיימים ובהם דאטה קולקטיב, Third Point Ventures, Granite Hill Capital Partners, Westly Group, ו-SineWave Ventures.

סנטינל וואן הוקמה ב-2013 על ידי תומר וינגרטן ואלמוג כהן, ופיתחה מוצרי אנטי וירוס בעלי גישה שונה להגנה. בעוד שחברות האנטי וירוס המסורתיות פועלות באמצעות "חתימות" - כך שהן מזהות איומים חדשים, מקטלגות אותם ומעדכנות באופן שוטף את מאגרי המידע של הנוזקות כדי שתוכנת הקצה תדע להסיר אותן. לכן תמיד מדובר בחוכמה שלאחר מעשה, ועד שמערכות הווירוס הקיימות לומדות לטפל במתקפה חדשה המובססת על חולשה חדשה, קיים פרק זמן שבו המערכות חשופות (Zero Day).

לעומת זאת, הפתרון של סנטינל אינו מבוסס רק חתימות ומאגרי מידע אלא גם על ניתוח התנהגות. החברה מציעה מוצר לנטרול איומים הכולל איתור, תגובה ומניעה, המרוכזים כולם בפלטפורמה אוטומטית אחת המבוססת על מודלים של בינה מלאכותית, כך שהיא מסוגלת ללמוד דפוסים חדשים.

"רמת הביטחון שלנו נותרת נמוכה כשמדובר ביכולת של מוצרי אנטי-וירוס מסורתיים להתמודד עם כל איום שאינו השגרתי והיומיומי ביותר. גם ספקים הנוקטים בגישות של סריקת קבצים או אינדיקטורים שמתבססים על בינה מלאכותית, בפועל מסתכלים בצורה צרה מאוד על בעיה רחבה ביותר", מסר וינגרטן, מייסד ומנכ"ל החברה.

דימוי ממוחשב של מנעול
הגנת סייברצילום: דובר צה"ל

"הגיוס הנוכחי שלנו הוא בעל מטרה מאוד ברורה - אנחנו רוצים להשתלט על השוק והמשקיעים שלנו מבינים שזה אפשרי", הבהיר כהן, והוסיף "שוק אבטחת תחנות הקצה עובר מהפכה, ארגונים רוצים להחליף את האנטי וירוסים הישנים - ויש פה הזדמנות אדירה. זה חלון הזדמנויות שמצדיק הסתערות קדימה".

סנטינל מעסיקה כיום 180 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 90 בתל אביב. כהן, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה, מציין כי ההון שגויס כעת יושקע בעיקר בהתרחבות מאסיבית של צוותי השיווק והמכירות בעולם. עוד ציין כהן כי מרכז הפיתוח יכפיל את עצמו - כך שב-2017 עתידה החברה לגייס 90 מפתחים נוספים.

גיל בן ארצי, שותף בקרן UpWest Labs שהיתה המשקיעה הראשונה בחברה אך לא השתתפה בסבב הנוכחי, מסר כי סנטינל צומחת בקצב גבוה בשנתיים האחרונות, והסיבה למימון בסדר גודל כזה היא שתוכל להמשיך באותו הקצב. "הכיוון הטכנולוגי של סנטינל היה מאוד חזק כבר בהתחלה, היזמים זיהו את הרעב למוצר והצליחו למצוא לקוחות אמריקאים רבים בשלב מוקדם, כאשר הראשון היה חברת נטפליקס", ציין בן ארצי.

במהלך השנה האחרונה דובר על התבגרותה של סצנת הסטארט-אפים המקומית, עם עלייה בכמות סבבי הגיוס הגדולים. בהמשך ישיר למגמה זו - נפתחה 2017 עם כמה גיוסים גדולים - בהם גיוס בסך 70 מיליון דולר של חברת פתרונות האחסון קמינריו, וגיוס גדול נוסף החודש בסך 56 מיליון דולר לחברת AppsFlyer.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker