מייסד פייסבוק ואשתו רכשו סטארט-אפ שיסייע להם לרפא את כל המחלות בעולם

במסגרת יוזמת צ'אן צוקרברג, שהשיקו הזוג לפני כחצי שנה, רכשו מנוע חיפוש מבוסס אינטליגנציה מלאכותית, שמסייע למדענים לאתר ולקרוא מאמרים ומחקרים אקדמיים

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
מארק צוקרברג ופרסיליה צ'אן
מארק צוקרברג ופרסיליה צ'אןצילום: Jeff Chiu/אי־פי
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, ואשתו, פרסיליה צ'אן, השיקו לפני כחצי שנה את יוזמת צ'אן צוקרברג (The Chan Zuckerberg Initiative) בהשקעה של 3 מיליארד דולר, במטרה לבער מחלות מסביב לעולם. השבוע הם ביצעו רכישה ראשונה במסגרת היוזמה.

בני הזוג רכשו את הסטארט-אפ מטה (Meta) - מנוע חיפוש מבוסס אינטליגנציה מלאכותית, שמסייע למדענים לאתר ולקרוא מבין יותר מ-26 מיליון מאמרים אקדמיים ומחקרים שקיימים היום ברשת. פרטי הרכישה לא פורסמו עד כה.

לאחר הרכישה, מטה יוטמע ככלי עזר שיספק מאמרים נחוצים בחינם למדענים, רופאים ומהנדסים שיפעלו במסגרת היוזמה. מנוע החיפוש של מטה מסוגל, באמצעות אינטליגנציה מלאכותית, לאתר מאמר מבוקש מתוך אלפי מאמרים שמפורסמים מדי יום, לבצע לאותם מאמרים ניתוח מהיר, ולתמצת או להוציא את עיקרי המאמר.

בני הזוג הצהירו בסוף 2015 כי הם מעוניינים לתרום 99 אחוז מהונם האישי, העומד על יותר מ-52 מיליארד דולר, למטרות פילנתרופיות. בספטמבר האחרון, עם הקמת היוזמה, הם הודיעו על השקעה של 600 מיליון דולר לאורך עשור, למימון מכון מחקר בשם Biohub, שבו תתבצע הפעילות המחקרית. המכון מוקם בשיתוף עם אוניברסיטת סטנפורד, אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו ואוניברסיטת קליפורניה בברקלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker