מיקרוסופט מפסיקה את שירותי התמיכה ואת פרסום עדכוני האבטחה במערכת ההפעלה חלונות 98

לפי הערכת חברת המחקר IDC, כ-70 מיליון אנשים ברחבי העולם עדיין משתמשים במערכת ההפעלה, שפגיעותה להתקפות האקרים עשויה לגדול עתה; בארץ מספר המשתמשים קטן, לדברי החברה

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

ענקית התוכנה מיקרוסופט מפסיקה, החל מהיום, לספק תמיכה טלפונית ועדכוני אבטחה עבור מערכת ההפעלה חלונות 98. לפי הערכת חברת המחקר IDC, כ-70 מיליון אנשים עדיין משתמשים במערכת ההפעלה חלונות 98. כמו כן תופסק התמיכה למשתמשי חלונות Me. התמיכה בחלונות 98 אמורה הייתה להסתיים כבר ב-2003, אך על רקע התנגדות לקוחות רבים נדחה מועד זה.

מרבית הלקוחות שצפויים להיות מושפעים מהפסקת התמיכה הם לקוחות פרטיים ועסקים קטנים, שכן מרבית הלקוחות העסקיים הגדולים יותר כבר שדרגו את מערכות ההפעלה שלהם. התמיכה אותה מפסיקה מיקרוסופט הינה תמיכה בתשלום. שירותי התמיכה בחינם בחלונות 98 הופסקו כבר ב-2002.

מיקרוסופט אמרה כי תפסיק את התמיכה הטלפונית, אך כי באתר האינטרנט שלה תמשיך לפרסם מסמכי תמיכה קיימים. החברה לא תמשיך לפרסם עדכוני אבטחה ¿ תיקון פרצות באבטחה של מערכת ההפעלה. צעד זה עשוי לחשוף את המשתמשים ליותר פריצות האקרים וחדירות וירוסים.

מיקרוסופט אמרה בהצהרה שפירסמה כי הסיבה להפסקת התמיכה במוצרים היא כי "מדובר במוצרים מיושנים שעשויים לחשוף לקוחות לסיכוני אבטחה". מן הראוי לציין כי פרצות אבטחה קיימות גם במוצרים חדשים יותר של מיקרוסופט ואף במוצרים מתחרים. עדכוני אבטחה מאפשרים כיסוי פרצות אלה עם התגלותן וניצולן על ידי האקרים. ייתכן כי גופים פרטיים, כמו חברות אנטי-וירוס, ימשיכו לפרסם עדכוני אבטחה ללקוחותיהם עבור התוכנה.

אולי הגיע הזמן לקנות מחשב חדש

מיקרוסופט מעודדת את משתמשי חלונות 98 לשדרג את מערכת ההפעלה שלהם לגירסה חדישה יותר כמו חלונות XP. מחיר חלונות XP עבור המשתמש הביתי בישראל עומד על 557 שקל. עם זאת, לפי הערכות, מרבית משתמשי חלונות 98 משתמשים במחשבים מיושנים מאוד, שיתקשו להריץ את מערכת ההפעלה החדשה יותר. דבר זה עשוי לאלץ את המשתמשים שאינם מעוניינים להיות חשופים בשל פרצות האבטחה של מערכת ההפעלה, לרכוש מחשב חדש.

ממיקרוסופט ישראל נמסר כי מספר המשתמשים בחלונות 98 בישראל הוא מזערי. על פי נתוני שירות לקוחות מיקרוסופט ישראל, כמות הפניות לתמיכה במוצר זה בשנתיים האחרונות עומדת על פחות מ-5%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker