המוצר של מדהסנס אושר באירופה: "פוטנציאל לשנות לגמרי את אופן הטיפול בכאב"

המערכת שפיתחה החברה כוללת מוניטור ייעודי ואצבעון (לא פולשני) שמוצמד לאצבע המטופל ומקליט מגוון אותות פיזיולוגיים המושפעים מהאופן שבו הגוף מגיב לכאב ■ עד כה גייסה החברה 13 מיליון דולר

אלירן רובין
אלירן רובין
גלית צוקרמן, מנכ"לית ומייסדת מדהסנס
אלירן רובין
אלירן רובין

חברת המכשור הרפואי Medasense, המפתחת טכנולוגיה לניטור כאב, הודיעה היום (ד') על קבלת אישור CE המאפשר מכירה ושיווק של מוצרים באירופה. החברה תשיק את מוצר הדגל שלה, PMD-200TM, בשלב הראשון לחדרי ניתוח ולמחלקות טיפול נמרץ. החברה תגייס לשם כך מספר מפיצים למכירת המוצר. 

מדידה אובייקטיבית של כאב מהווה כיום אתגר לרופאים, בייחוד כשמדובר במטופלים שלא יכולים לתקשר את הכאב שלהם (חולים מורדמים, דמנטים, תינוקות). המוצר שהחברה מפתחת נועד לסייע לרופאים להעניק מינון מדויק ואישי של משככי כאבים, ועל ידי כך למזער תופעות לוואי אשר עשויות להיגרם משימוש מופרז, או לחילופין משימוש לא מספק במשככים.

המערכת שפיתחה החברה כוללת מוניטור ייעודי ואצבעון (לא פולשני) שמוצמד לאצבע של המטופל, ומקליט מגוון אותות פיזיולוגיים המושפעים מהאופן שבו הגוף מגיב לכאב. אלגוריתמים-לומדים מזהים את תבנית האותות, המהווה את "חתימת הכאב" האישית של מטופל, ומתרגמים את המידע למספר יחיד בין 0 ל-100. המערכת מאפשרת הערכה אובייקטיבית של התגובה הפיזיולוגית של הגוף לכאב. בחודש מארס האחרון השלימה החברה גיוס של 8 מיליון דולר, שהביא את סך גיוסי ההון של החברה ל-13 מיליון דולר.

מייסדת ומנכ”לית החברה, גלית צוקרמן, מסרה כי ”קבלת אישור ה-CE מהווה ציון דרך משמעותי נוסף בדרכה של חברת Medasense. למוצר ולטכנולוגיה יש את הפוטנציאל לשנות לגמרי את אופן הטיפול בכאב, את פני הרפואה והמחקר הקליני, ולהפוך לסטנדרט טיפולי קבוע ומוכר, כמו מדידת לחץ-דם או חום”, ציינה.

פרופ' אלברט דהאן מהמחלקה להרדמה וכאב בבי"ח האוניברסיטאי שבליידן, הולנד (LUMC), אמר כי “הטכנולוגיה של Medasense מהווה כלי חשוב בידי רופאים מרדימים, ואני מקווה שבעתיד הקרוב כבר נוכל לראות את האינדקס של Medasense משולב בתוך המוניטורים הסטנדרטיים הקיימים”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker