גולדמן סאקס משקיעה ב-AppsFlyer: הסטארט-אפ השלים גיוס של 56 מיליון דולר

החברה מהרצליה היא מהמובילות בעולם בתחום ניתוח נתוני פרסום במובייל ■ מנכ"ל החברה: "הנפקה היא אופציה אם כי לא בשנים הקרובות"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלירן רובין
אלירן רובין

סבב גיוס גדול לחברת AppsFlyer הישראלית. הסטארט-אפ שפיתח תוכנה למדידת קמפיינים שיווקיים במובייל, השלים גיוס של 56 מיליון דולר ממספר משקיעים בולטים. את הסבב הובילו הקרן קומרה קפיטל הישראלית יחד עם זרוע ההון-סיכון של בנק ההשקעות גולדמן סאקס, אליהן הצטרפו דויטשה טלקום וקרן פיטנגו צמיחה. הקרנות מאגמה ופיטנגו שהשקיעו בחברה בשלבים מוקדמים, השתתפו גם כן בגיוס. סך גיוסי החברה לאחר סבב זה - 84 מיליון דולר.  

הצטרפותה של גודלמן סאקס כמשקיעה, אשר מינתה גם משקיף מטעמה לחברה, יכולה להעיד במידה מסויימת על כוונותיה של AppsFlyer להגיע עד לשלב של הנפקה. מנכ"ל החברה, אורן קניאל, לא הכחיש. לדבריו, "הנפקה היא אופציה אם כי לא בשנים הקרובות. גולדמן סאקס כמו גם המשקיעים הוותיקים, יודעים שנכנסו להשקעה ארוכת טווח ושאנחנו בונים כאן משהו גדול. יש לנו עוד הרבה מה לעשות כחברה פרטית".

AppsFlyer שהוקמה ב-2011 על ידי קניאל ורשף מן, היא בין המובילות בעולם בתחום ניתוח נתוני פרסום במובייל, על ידי כך שהיא  לחברות שפיתחו אפליקציות למדוד ולהשוות את יעילות הקמפיניים שלהם. התוכנה של החברה מאפשרת למפרסמים במובייל לקבל פילוח מדויק של פרופיל ההכנסות שמייצרים משתמשים שהגיעו אליהם באמצעות פרסום במקומות שונים ולאורך זמן.

AppsFlyer מספקת למשווקי האפליקציות מידע בזמן אמת על הקמפיינים השונים הכולל את כל שרשרת הקמפיין: חשיפות, קליקים, התקנות, שימוש באפליקציות ברמת פירוט, רכישות, ומדידת ROI  (return on an investment) - השורה התחתונה של רווחיות מאמצי השיווק. "עולם הפרסום שהותאם לטלוויזיה לא נכון בעולם האינטרנט והמובייל. לא מעניין כמה אנשים רואים פרסומת, אלא יותר מעניין לדעת לכמה אנשים הוספתי ערך. כלומר - האם פרסום שראו בכמה פלטפורמות, הניע אותם לבצע קנייה וכמה שילמו", הסביר קניאל.

מייסדי חברת Appsflyerצילום: גיא גלעד

החברה מעסיקה 240 עובדים - מרביתם במשרדיה בהרצליה, והשאר ב-11 משרדים ברחבי העולם. בחודש ספטמבר חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית האינטרנט מסין Tencent.AppsFlyer, שמאפשרת לה למדוד את מאמצי השיווק שלהם על גבי פלטפורמות כמו WeChat, לה מעל ל-800 מיליון משתמשים, ורשת השירותים הסיניים QQ עם כ–900 מיליון משתמשים. קניאל סירב למסור פרטים פיננסיים מדוייקים, אך מסר כי במהלך השנתיים האחרונות גדלו הכנסות החברה ב-200% ל-300%.

"לחברה צפויה צמיחה אדירה שנמצאת עוד לפניה כאשר עולם שיווק המובייל רק גדל", מסר בועז דינטי, שותף בקרן קומרה קפיטל. "AppsFlyer הוכיחה את יכולתה לספק כלים קריטיים להצלחתם של אנשי שיווק, יזמים, מפתחים ובעצם לכל יוזמת מדידה מבוססת נתונים".

לדברי החברה, כיום היא מודדת יותר מ-250 מיליארד פעולות ביותר מ-10,000 אפליקציות בכל חודש. בין לקוחותיה המרכזיים של  החברה נמצאות באידו, עליבאבא, סמסונג, פלייטיקה, HBO ורשת Macys, והיא פועלת כמודדת רשמית של פייסבוק, גוגל טוויטר וחברות נוספות.

"אנחנו יכולים להיות אחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם", אמר קניאל. "המשקיעים שלנו מבינים את זה ואני מאוד מקווה שתנאי המאקרו בישראל יאפשרו את זה".

"יש סיבות שלא הצלחנו לשכפל את צ'ק-פוינט, ועברו כבר 20 שנה מאז. אני לא יכול לספר למשקיעים שלי סיפורים על ציונות – הם רוצים לדעת מדוע החברה תגדל דווקא פה.

"אחת הסיבות היא שהחברות הישראליות מתחרות רק על המוח הישראלי כשבכל העולם מתחרים על המוחות של כל העולם – כולל הישראלים. חברות בברלין לוקחות עובדים טובים, וכך בכל העולם. גם בתחום המיסוי לא מקלים על סטארט-אפים כמו שמקלים על חברות רב לאומיות.

גיא הורוביץ, שותף בקרן ההשקעות של דויטשה טלקום מסר: "אנחנו פועלים כגשר בין אירופה, ישראל וארה"ב, ומצפים לתמוך ב-AppsFlyer שביססה את עצמה בתור השחקן המוביל בעולם, על מנת שתחזק את היתרון שלה בשוק הגלובלי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker