אמיתי זיו

אילן גרינבוים פורש מתפקידו כמנכ"ל יורוקום, שבשליטת שאול אלוביץ', איש העסקים אשר מחזיק גם בבזק.

גרינבוים, בן 56, נמצא בקבוצה יותר מ-12 שנה. בעשר השנים הראשונות כיהן כמנכ"ל יורוקום תקשורת סלולרית - בעלת הזיכיון של נוקיה לישראל בימי הזוהר של החברה, שהגיעה ליותר מ-50% נתח שוק בישראל. זיכיון זה הוא שהפך את אלוביץ' לאיש עמיד. בשנים האחרונות החברה מחפשת זיכיונות נוספים לכפות על היעלמותה של נוקיה מהשוק הסלולרי ומחזיקה גם בזיכיון הישראלי של מותגי מוטורולה ו-ZTE.

שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג

בשנתיים האחרונות יורוקום מיזגה את כלל הפעילות הבינלאומית שלה תחת קורת גג אחת וגרינבוים היה אחראי גם למותגי פנסוניק (טלוויזיות, מערכות שמע ועוד), Vtec (נתבים), ומותג הממירים ADB. גרינבוים היה אחראי גם לפעילות חברת האינטגרציה של הקבוצה, חברת DM הנדסה. מחליפו בתפקיד הוא מוטי ארבל (53), שמכהן כסמנכ"ל המכירות של החברה במשך שנים רבות ונמצא בקבוצה בתפקידים שונים מעל עשרים שנה ולו ניסיון רב והיכרות רבת שנים עם שוק מוצרי הצריכה, הסלולר והתקשורת.

מהחברה נמסר: "במקביל לפרישתו מתפקיד המנכ"ל, יעבור גרינבוים לבקשת אלוביץ' לכהן כדירקטור בחברת האחזקות של שאול אלוביץ' יורוקום תקשורת ויקדם מספר מיזמים עסקיים בעיקר בתחום הבינלאומי, ביניהם החזרה הצפויה של נוקיה לשוק הסמארטפונים במהלך החודשים הקרובים".

שאול אלוביץ': "אני רוצה להודות לאילן גרינבוים, מנכ"ל מצוין, בעל חוש עסקי מעולה, על תרומה ארוכת שנים להצלחתה של קבוצת יורוקום. אני מכבד את החלטתו לצאת לדרך חדשה ואין לי ספק שגם בתפקידו כדירקטור בקבוצת האם ימשיך לתרום רבות מכישוריו ומניסיונו. אני מאחל למוטי ארבל הצלחה בתפקידו החדש ואני סמוך ובטוח שיעשה עבודה מצוינת וידע להוביל את החברה להישגים".

אילן גרינבוים: "בתום תריסר שנים מאתגרות ומסעירות החלטתי שבשלה העת לצאת לדרך חדשה. החלטתי לפנות לאפיקים עסקיים חדשים ובמקביל לאתגרים נוספים בקבוצה. אני מברך על הבחירה במוטי ארבל, אני עובד איתו ומכיר אותו שנים רבות, מאמין בו ומאחל לו בהצלחה רבה בתפקידו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker