CES 2017

הגוף של LG והמוח של אמזון יחוללו מהפיכה במטבח

מכל מקום במרחב הביתי תציץ לעברכם איזו בינה מלאכותית שכזאת; זה יתחיל בשואב אבק הרובוטי שממילא הוא כבר די חכם, ימשיך עם מכונות הכביסה, מערכות מיזוג אוויר, והחלום העתיק ביותר - המקרר

אליחי וידל
לאס וגאס
כנס CES בלאס וגאס
אליחי וידל
לאס וגאס

רובוטים ואינטליגנציה מלאכותית הולכים להיות החברים הטובים ביותר של האדם בשנים הקרובות - כך, לפחות, משתמע מהחזון הטכנולוגי של חברת LG, שהוצג אתמול בכנס CES בלאס וגאס. מכל מקום במרחב הביתי תציץ לעברכם איזו בינה מלאכותית שכזאת - שתעקוב אחרי ההרגלים שלכם, תלמד אותם תעביר את המידע לענן, תעבד אותו ותקבל החלטות שיהפכו את החיים שלכם לטובים יותר. 

זה יתחיל בשואב אבק הרובוטי שממילא הוא כבר די חכם. אבל ברגע שהוא יתחבר לענן הבינה המלאכותית (של אמזון, מן הסתם) הוא יהפוך להיות חכם יותר. שם, בענן, יתבצע עיבוד של כל המידע שהשואב החרוץ יאגור על הסביבה ותתקבל ההחלטה לאן לפנות. נניח שהוא ייתקל בפקעת כבלים מתחת לשולחן העבודה או ברגליים של בעל הבית וישתף את חבריו בכל העולם בהתנסות הזאת - בפעם הבאה שמישהו מהם ייתקל בפריטים דומים, כולם ידעו היטב איך להתייחס למכשולים הללו. התודעה הקולקטיבית של שואבי העולם כולו תדע שרגליים אנושיות צריך לעקוף בזהירות, אבל פקעת של כבלים ומפצלי חשמל - תזכה לשאיבה הגונה. 

גם מכונות כביסה הן מכשירים די טיפשים, שרק זקוקים לעידוד ודחיפה קטנה של בינה מלאכותית כדי להפוך לסופר-חכמות. LG תשחרר השנה לשוק מכונות שהחיישנים שלהן יאפשרו לה ללמוד יותר על הסביבה הביתית שבה הן פועלות. איכות המים, סוג האריגים שמתכבסים בהן, האם דיירי הבית נוטים לטנף את בגדיהם בשמן מנועים או בממרח נוטלה - הן אחדות מהתובנות שיעזרו למכונות הכביסה לייעל את השימוש בהן, לחסוך כסף לבעלים ואנרגיה לכדור הארץ. 

מערכות מיזוג אוויר חכמות יהיו, באופן טבעי, חלק בלתי נפרד ממערך המכשירים החכמים שילמדו את ההרגלים של הגרים בבית, וישתמשו בהם בחוכמה כדי לחולל חיסכון וייעול. מכשירים שילמדו מה הן שעות הפעילות בבית ויידלקו קודם לכן, יזהו באילו חללים מתרחשת עיקר הפעילות המשפחתית, וינקזו אליה את עיקר האנרגיה. 

וכמובן אחד החלומות העתיקים ביותר בבית החכם - המקרר. כבר שנים שהטכנומניאקים חולמים על מקררים חכמים, אבל בינתיים העניין הזה לא כל כך מצליח לאף אחד מהיצרנים. הפעם LG תעשה הכל כדי שבמטבח שלכם יתמקם מקרר חכם, כזה שלומד מתי שעות הפעילות במטבח, כזה שיש לו מסך מגע ענק שיציג מתכונים, וישמיע מוזיקה לפי דרישה ואפילו יהפוך לשקוף - כדי שאפשר יהיה לצפות במצרכים בלי לפתוח את הדלת ולבזבז אנרגיה. מקרר עם פתקים אלקטרוניים, ולוח שנה שזוכר את כל הפעילויות וימי ההולדת של בני המשפחה. 

וכדי לוודא שגם הפעם חלום המקרר החכם לא יתפוגג לנגד עיניה, רתמה LG לטובת המשימה את אמזון. אין היום מותג שמזוהה יותר עם בית חכם מאשר אלקסה. הרי ממילא אלפי אמריקאים כבר עורכים את הקניות שלהם בעזרת אלקסה ומערך קניות האונליין של אמזון - אז למה לא לשלב את כולם ביחד לתוך המקרר. אלקסה תוכל עכשיו לדעת האם קרטון החלב שבמקרר מתקרב לתאריך התפוגה שלו, אם הגיע הזמן להזמין ביצים ואילו מוצרים להכניס לקרטון ההזמנות הבא במכולת של אמזון - להכנת עוגת יום ההולדת המתקרב (כפי שכתוב בלוח השנה של המקרר). 

שואב אבק רובוטי LG
שואב אבק רובוטי LGצילום: LG

בעיקרון, החזון של LG לחיים טובים יותר כבר לא מופרך, כפי שהיה לפני 10 שנים ואולי אפילו לפני 3 שנים. מכשירי החשמל הביתיים לא עברו שינוי דרמטי כבר עשרות שנים. העיקרון שעליו בנוי המקרר לא השתנה באופן דרמטי מאז המצאתו. פה ושם אפשר למצוא שיפורים ושינויים אבל בגדול טכנולוגיית הקירור היא אותה טכנולוגיה כבר שנים. כך גם בעסקי שאיבת האבק, מיזוג החלל הביתי או מכונת הכביסה. 

כל המכשירים הללו אכן הפכו במשך השנים ליעילים ועוצמתיים יותר, חסכוניים יותר ובוודאי שאסתטיים יותר, אבל מאז מהפיכת האינטרנט והחיבוריות, הרכיב העיקרי שהיה חסר הוא איזה סוג של מחשב מרכזי שינהל את כל מכשירי החשמל הביתיים. ולכן LG - שמעוניינת למכור יותר מכשירי חשמל ביתיים חכמים - הבינה שכדי לחולל את המהפיכה הזאת היא זקוקה לאותו מוח שיחבר בין כולם - והמוח הזה נמצא בענן של אמזון. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker