הפצצה של היו"ר החדש של גולן טלקום: "המחירים בסלולר חייבים לעלות"

היו"ר העתידי של חברת גולן טלקום התראיין לגל"צ ואמר כי המחירים בשוק אינם סבירים ■ גורמים ברשות ההגבלים: "ראוי שאנשי עסקים יזהרו מהעברת מסרים למתחרים" ■ בכיר בחברת סלולר בשיחה פנימית: "הראיון היה תיאום מחירים - אנחנו נעלה מחירים מיד אחריהם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל שרון צילום: עופר וקנין

גיל שרון, היו"ר המיועד של חברת גולן טלקום, התראיין הבוקר (ד') אצל ניב רסקין בגלי צה"ל והתבטא בנוגע למחירים בשוק הסלולר. לדברי שרון, "אני חושב שהמחירים בישראל נמוכים בצורה קיצונית ומרכיבי החבילות גדולים מאד בכמות נפח הגלישה שניתן ללקוחות. המחירים היום הם הנמוכים ביותר בעולם המערבי... 30 שקל כולל מע"מ, שזה הרבה פחות מ-10 דולר לחודש - אלו הם לא מחירים סבירים שמאפשרים קיום לאורך זמן של חברות, גם של החברות הגדולות בענף, שלמעשה אינן מרוויחות היום משירותי הסלולר". בכיר באחת מחברות הסלולר הגיב לדברים ואמר בשיחה פנימית: "הראיון של גיל שרון היה תיאום מחירים. אנחנו נעלה מחירים מיד אחריהם".

שרון הוסיף בראיון, כי "ישראל, שפעם הייתה מובילה בפיתוח תשתיות הסלולר נמצאת הרחק מאחור. טרם הושלמה פרישתו של דור 4 בישראל, שזה דבר בלתי סביר. לחברות לא יהיו משאבים כלכליים להמשיך בפיתוח ובניית הרשתות. לכן, ככל הנראה המחירים בישראל חייבים לעלות לאזורים ריאליים יותר. זו לא תהיה גולן שתוביל העלאת מחירים כזו, בוודאי שלא, אבל כפי שציינתי אלו הם מחירי הפסד עבור החברות הגדולות.

"אנחנו שוק מאד תחרותי עם 5 שחקנים, כך שקשה לדעת מה יהיה מחיר השוק, אבל אם מסתכלים על אירופה בה יש מדינות גדולות יותר, המחירים התחרותיים נעים סביב 20 יורו במדינות התחרותיות ביותר - וככל הנראה זה אזור שהוא סביר, אזור ה-80 עד 100 שקל.

"זה לא עניינה של גולן, כי גולן תמיד תהיה השחקן התחרותי בשוק. גולן טלקום תפקידה בשוק להיות המותג הזול, מותג הדיסקאונט. היא נבנתה מראש כחברה רזה מאוד ולכן היא יכולה להיות תחרותית גם במקומות ששחקנים אחרים עם אלפי עובדים ותשתיות מסיביות אינן יכולות. כפי שבענפים אחרים כמו הטיסה והקמעונות יש מותגי לואו קוסט ודיסקאונט כך גם יהיה בישראל בסלולר".

שרון נשאל לגבי התוכנית העסקית של גולן, ועל כך השיב כי "אחת הבעיות שגולן נקלעה אליה, שהביאה אותה לסף פירוק, היא שהחברה הפרה את רישיונה ולא קיימה כנדרש הסכם לבנייה של תשתיות רשת. את המצב הזה אנחנו הולכים לשנות - לחברת גולן בהנהגתנו יהיה הסכם שיתוף רשתות שחתמנו עם סלקום, וההסכם הזה הוכן ונכתב בהתאם למדיניות הרשתות של משרד התקשורת. לאחר שהוא יקבל את האישורים גולן לא תהיה עוד חברה בהפרת רישיון, היא תוכל להיות בעלים של רשת סלולר משותפת של דור 3, דור 4 ואני מקווה גם דור 4.5 ודור 5 בשנים הקרובות".

גיל שרון הוא לא רק השושבין בעסקת הרכישה, אלא מעתה גם שותף של אלקטרה צריכה בגולן טלקום: הוא רכש 2.5% מהחברה וקיבל 3% אחוזים - כך שאחזקתו בחברה עומדת על 5.5% (אחזקה בשווי של כ-20 מיליון שקל). בהתאם להתפתחות העסקית של החברה, יש לשרון אופציה להגדיל את האחזקה בעוד 4.49%-9.99% בהדרגה לאורך 4 שנים.

גורמים בכירים ברשות להגבלים עסקיים הגיבו לדבריו של שרון ברדיו ומסרו כי "ראוי שאנשי עסקים יבררו את מילותיהם היטב ויזהרו מהעברת מסרים למתחרים בשוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker