הביומד לחיפה: חטיבת הבריאות של GE פותחת מרכז פיתוח ותגייס עשרות עובדים

GE Healthcare שכרה שטח של 4,000 מ"ר על שלוש קומות בפארק מדעי החיים בחיפה, אליו היא תעביר את פעילות האולטרסאונד המונה כ-200 עובדים ■ לאחר המעבר, החברה תגדיל את מצבת כוח האדם של הפעילות בכ-20%, לפי הערכות

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של פארק מדעי החיים חיפה
הדמיה של פארק מדעי החיים חיפהצילום: החברה הכלכלית לחיפה

חטיבת הבריאות של קונצרן הענק האמריקאי ג'נרל אלקטריק, GE Healthcare, תקים מרכז פיתוח לפעילות האולטרסאונד שלה בפארק מדעי החיים בחיפה. החברה שכרה שלוש קומות בשטח של 4,000 מ"ר בבניין הראשון בפארק, אליו היא תעביר כ-200 עובדים המרוכזים כיום בטירת הכרמל. בנוסף, החברה מתכוונת לגייס למרכז החדש עשרות עובדים - כ-40 לפי הערכות - בתחומי התוכנה, האלגוריתמיקה והדאטה. המעבר מתוכנן למחצית הראשונה של 2017.

חטיבת הבריאות של GE החלה את פעילות בישראל בסוף שנות ה-90, עם רכישת פעילותן של חברות דיאסוניק ואלסינט מאלביט הדמיה. ב-2008 נרכשה גם חברת ורסמד (Versmed) מקדימה שפועלת בתחום המנשמים, וב-2011 נרכשה פעילות הרפואה הגרעינית של חברת אורבוטק. החטיבה גם השקיעה בסטארט-אפים ישראלים בתחום הרפואי ובהם: אינסייטק, צ'ק-קאפ, Medaware, אורנים והדסנס (Headsense). חטיבת הבריאות מעסיקה כיום 380 עובדים בישראל המפוזרים בין מרכזיה בטירת הכרמל, בתל אביב, בהרצליה וברחובות. החטיבה מחולקת לשתי פעילויות – פעילות האולטראסונד שתתרכז בבניין החדש מנוהלת על ידי ארז לוי, ופעילות הרפואה הגרעינית המנוהלת על ידי נתן חרמוני.

GE Healthcare סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2016 עם הכנסות של 14 מיליארד דולר, גידול של 4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של החברה בשלושת הרבעונים הראשונים היה 2.1 מיליארד דולר גידול של 10% בהשוואה לתקופה המקבילה.

ארז לוי
ארז לוי, מנהל פעילות האולטרסאונד של GE Healthcareצילום: החברה הכלכלית לחיפה

פארק מדעי החיים ממוקם במבואות הדרומיים של חיפה כחלק מאסטרטגיה להמשך הפיתוח של התעשיות עתירות הידע בכניסה לעיר ונמצא בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשיה. הוא מתפרש על שטח כולל של 31 דונם ויוקמו עליו 5 בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר. הוא מיועד לחברות העוסקות בכל סוגי המחקר והפיתוח של מכשור רפואי, ביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית ומחקר רפואי. הבניין הראשון בשטח של 18,500 מ"ר הוקם בעלות של 100 מיליון שקל והוא יאוכלס כבר בחודש הבא.  

הנהלת הפארק מציינת כי היא נמצאת בימים אלה במגעים מתקדמים עם חברות בינלאומיות נוספות להשכרת שטחים במתחם, ועד כה הושכרו כ-6,800 מ"ר בבניין הראשון בפארק, עם הכנסות שנתיות של כ- 5.6 מיליון שקל. באחרונה נחתם הסכם עם סונובה ישראל המתמחה במכשירי שמיעה, ומיינד-אפ (MindUP), החממה הטכנולוגית המשותפת של מדטרוניק, יבמ, פיטנגו והמרכז הרפואי רמב"ם הפועלת בתחום הרפואה הדיגיטלית.

החברה הכלכלית לחיפה יוצגה בהסכם זה על ידי עו"ד יוסי מילר ממשרד עורכי הדין מילר ושות', ג'נרל אלקטריק יוצגה על ידי עו"ד שרית שינבוים ממשרד עורכי הדין הרצוג-פוקס-נאמן.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker