התחרות של למונייד הגיעה מישראלים: הסטארט-אפ Hippo גייס 14 מיליון דולר ליצירת חברת ביטוח טכנולוגית

החברה הוקמה על ידי שני יזמים ישראליים אך כל פעילותה מתבצעת מעמק הסיליקון ■ בין המשקיעות בחברה קרן הורייזון שהשקיעה בין היתר בפייסבוק וווייז

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף וונד ואייל נבון
אסף וונד ואייל נבון

חברה נוספת נכנסת לתחום הביטוח-טק (Insurtech). הסטארט-אפ היפו (Hippo), של הישראלים אסף וונד ואייל נבון שפיתחו מוצר ביטוחי לדירות, הודיע היום על השלמת סבב השקעה ראשון בסך 14 מיליון דולר. הסבב הובל על ידי קרן Horizons Ventures, קרן השקעות מובילה המתמחה בהשקעה בחברות טכנולוגיה מהפכניות והשקיעה בעבר בחברות כמו פייסבוק, ווייז, ספוטיפיי וסלאק.

עוד השתתפו בסבב הגיוס הקרנות RPM, Properl, GGV Capital ו-Pipeline Capital, מספר משקיעים המתמחים בטכנולוגיות פיננסיות ויזמים בתחום הפיננסיים. החברה אמנם הוקמה על ידי ישראלים ומרביתם של 14 עובדיה ישראלים אף הם - אולם היא פועלת אך ורק מעמק הסיליקון בארה"ב. החברה מעסיקה בעיקר מפתחים. "כדי לשבש תעשייה מסורתית אני לא מאמין בגיוס אנשי ביטוח. Airbnb  לא התרוממה מהעסקה של אנשי מלונאות דווקא", אומר מנכ"ל החברה, אסף וונד.

היפו שהוקמה לפני כשנה נכנסת לתחום החם שבו חברות טכנולוגיה צעירות מנסות לשבש את פעילותה המסורתית של תעשיית הביטוח, וזוכה לכינוי (Insurtech). בדומה לסטארט-אפ הישראלי למונייד, היפו מחדשת את תחום ביטוח הבתים, אשר ראה חדשנות מועטה בלבד בעשרות השנים האחרונות.

"ביטוח בית הינו אחד מהשירותים היחידים אותם קשה עד בלתי אפשרי לרכוש בארה״ב דרך האינטרנט", אומר וונד. "היפו מספקת ביטוח מודרני שניתן לרכישה מהירה וקלה אונליין, ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מביטוח מקיף אשר מתאים לצרכיהם, וכל זה בעלות נמוכה המתאפשרת ממכירה ישירה ללקוח, ללא סוכנים הגוזרים עמלות", אמר.

"לקחנו כל מה ששבור בתחום ביטוח הבתים - הטפסים המבלבלים, המונחים הלא ברורים, הסוכן שגוזר קופון - ותיקנו אותם", אומר וונד. "תעשיית ביטוח הבתים לא השתנתה מזה עשורים ולא מתאימה לאורח החיים המודרני. מבוטחים כיום לא מבינים מה הפוליסה שלהם מכסה ומה הם למעשה צריכים. הפוליסות הקיימות מכסות פריטים כגון כלי כסף, אישורים על החזקת מניות ומעילי פרווה, אבל מכסות מכשירי אלקטרוניקה עד לגבול של 2,000 דולר. אנחנו שמנו למטרה להבטיח שבעלי דירות מכוסים בצורה אופטימלית על ידי פוליסה ברורה ומודרנית".

וונד מסביר כי המערכת שפיתחה החברה משלבת יכולות לבחינת גודל הבתים ונתונים נוספים אודות הנכס בעזרת עיבוד תמונות לוויין וניתוח של מרכיבים זמינים נוספים. "יש לא מעט בעלי דירות שלא יודעים לענות על שאלות כמו ממה עשוי הגג של הבניין. על עשרות השאלות שהצרכן אמור היה לענות – אנחנו נענה במקומו", הסביר.

פרנסיס קנג מקרן Horizons Ventures מסרה: ״אנו מאמינים שהגיע הזמן שתעשיית הביטוח תאמץ טכנולוגיות חדשות ותתאים את עצמה למאה ה-21. בעוד שכמעט כל מוצר או שירות ניתן לרכוש אונליין כיום, קניית ביטוח דירה היא עודנה פעולה מסובכת אשר מצריכה מעורבות של סוכן״, ציינה.

"אנו מאמינים שהיפו תהיה גורם משמעותי בעיצובו מחדש של שוקי ביטוחי הבתים, על ידי הגברת השקיפות, היעילות והחיסכון הכספי, והחשוב מכל - באבטחת שקט נפשי ללקוחות".

בין המשקיעים בחברה נמנים מרק לפנוביץ׳ (מנכ״ל Ethos Lending), וורן הוגרת׳ (שותף לשעבר בקרן סקויה), ג׳קוב גיבסון (מייסד NerdWallet), מאט האמפרי (מנכ״ל LendingHome), ג׳וש סטצ׳ (שותף מייסד ב-LendingHome), לואיס בריל (מייסד ומנכ״ל Earnest).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker