אלירן רובין
אלירן רובין

אפליקציית שיחות הווידאו הקבוצתיות האוס פארטי (House Party) של חברת לייף און איר (Life on Air), נמצאת על סף השלמת גיוס ענק של 50 מיליון דולר, כך מדווח "וול סטריט ג’ורנל". על פי הדיווח, קרן ההון סיכון סקויה מובילה את הגיוס, והמשקיעות הקודמות בחברה - הקרנות אלף, קומקאסט ונצ’רס וגריילוק - משתתפות בו. לא נמסרו פרטים על שווי החברה והגורמים המעורבים לא הגיבו לפניות TheMarker.

האוס פארטי, שהושקה ביוני האחרון, הספיקה לצבור בתוך חמישה חודשים יותר ממיליון משתמשים, בעיקר בני נוער. האפליקציה מציעה למשתמשיה חדרי צ’ט פרטיים וציבוריים לניהול שיחות וידיאו בזמן אמת. האוס פארטי אינה הניסיון הראשון של לייף און איר להשתלב בתחום הווידאו. החברה פיתחה והשיקה שירותים שונים ובהם YEVVO, פלטפורמה לשידור אירועים, ומאוחר יותר מירקט (Meerkat), פלטפורמה לשידור חי בטוויטר.

מירקט נחשבה להבטחה גדולה בעולם הרשתות החברתיות, היא הספיקה לגייס 14 מיליון דולר לפי שווי של 52 מיליון דולר, ובין משקיעיה היו צ'אד הארלי, מייסד יוטיוב; זרועות ההשקעה של קומקסט, יוניברסל מיוזיק וברודווי ונצ'רס; חברת ההפקות של התוכנית "סאטרדיי נייט לייב"; וסוכנות CAA, שמייצגת קרוב למחצית האמנים המפורסמים בארה"ב.

ואולם חודש בלבד לאחר השלמת הגיוס, באפריל 2015, פעילותה של מירקט נפגעה לאחר שטוויטר רכשה את המתחרה פריסקופ, וחסמה את השימוש במירקט באתרה. בראיון ל-TheMarker בחודש שעבר התייחס המנכ”ל והמייסד בן רובין לשינוי הכיוון: "לא שרפנו הרבה כסף, הרוב נשאר וישמש לפעילות של החברה החדשה. זה לא היה קל עם המשקיעים, אבל הם מאמינים בכיוון החדש שלנו”.

להשקעה הנוכחית מסקויה יש חשיבות רבה בשל עברה העשיר בתחום הרשתות החברתיות - הקרן השקיעה בוואטסאפ, ביוטיוב ובאינסטגרם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker