אלירן רובין
אלירן רובין

ישראלית נוספת בבורסה האוסטרלית. חברת HearMeOut, שפיתחה רשת חברתית לקבצי שמע, כמו טוויטר או אינסטגרם לאודיו בלבד, הודיעה היום כי השלימה גיוס של 4.8 מיליון דולר (6.5 מיליון דולר אוסטרלי) בעת הנפקה ראשונית (IPO) של החברה בבורסה האוסטרלית, לפי שווי של 10.5 מיליון דולר. עד כה גייסה החברה 1.5 מיליון דולר בגיוס סיד מקרן ויזרע צמיחה. בין החברות הישראליות שהונפקו באחרונה באוסטרליה - אמפסי,  Dotz ו-Weebit nano, אם כי אלו עשו זאת באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי.

HearMeOut הוקמה ב-2014 על ידי מורן צ'מסי, המנכ"ל, איסי לויאן, סמנכ"ל פיתוח עסקי וליאור מנשה, סמנכ"ל הטכנולוגיות. לחברה 15 עובדים - מהם 12 במשרדי החברה ברמת גן. הפלטפורמה שפיתחה החברה מאפשרת למשתמשים לשמוע ולהקליט פוסטים קוליים קצרים של עד 42 שניות, באמצעות האפלקציה או דרך רשתות חברתיות אחרות. השירות זמין כעת לאנדרואיד, iOS וחנות האפליקציות Uplink Sync של פורד.

החברה חתמה על הסכם הפצה גלובלי עם חברת הרכב פורד, שבמסגרתו תוטמע המערכת למנגנון המוליטימדיה של הרכב. השימוש נעשה באמצעות חיבור בלוטות' דרך האפליקציה בסמארטפון. "כך מתאפשר לנהגים להאזין לרשת החברתית ולהזין אותה כמו רדיו דו כיווני", ציין צ'מסי. לחברה כ-100 אלף משתמשים פעילים, אם כי השקתו הרשמית המוצר מתוכננת לסוף ינואר.

מדוע בעולם שפונה יותר ויותר לווידאו יש צורך ברשת לשמע בלבד?

HearMeOut
האפליקציה של HearMeOut

"אנחנו חושבים שיש מקום נפרד לאודיו, כמו שאנחנו רואים בוואטסאפ לדוגמה מגוון אפשרויות. כמו כן ישנם עולמות שבהם אין צורך בווידאו ובין אם מדובר בשימוש בעת עיסוק בספורט או נסיעה ברכב. קבצי שמע גם מנטרלים את נושא הנראות שמצריך מאנשים לא פעם התארגנות לקראת הצילום", מסר צ'מסי.

באשר לבחירה לגייס כסף דווקא במודל של הנפקה בבורסה באוסטרליה, מסר מנכ"ל החברה כי "לאחר שנעשו המון בחינות, מצאנו שיותר נכון לנו לצמוח דרך הנפקה. תהליך גיוס של סבב דומה בהון סיכון יכול להימשך מספר חודשים, וכאן ההליך היה קצר יותר.  אם אנחנו רוצים להצמיח את החברה בסבבים הבאים - נכון יותר לדעתנו לעשות זאת עם חברה ציבורית", ציין צ'מסי.

הגיוס לווה ע"י איאן רוסטובסקי שותף בכיר במשרד עו"ד עמית פולק מטלון ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker