מיזם הסיבים IBC: דוחה תשלומים של 50 מיליון שקל לחברת חשמל

חברת החשמל מחזיקה ב-40% מ-IBC והיא בעלת המניות הגדולה בחברה ■ במקביל, חברת החשמל היא הספקית העיקרית של המיזם

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חברת IBC, חברת הסיבים שבימים אלו מתקיים תהליך למכירתה, דוחה תשלומים לספקים. דו"חות חברת החשמל לרבעון השלישי שפורסמו בשבוע שעבר חושפים כי מדובר גם בסכומים לא מבוטלים. כך נכתב בדו"ח: "בסוף חודש ספטמבר 2016 נחתם בין החברה לבין החברה הכלולה אי.בי.סי איזראל ברודבאנד קומפני (IBC) הסכם דחיית תשלומים עד לשנת 2017 בהיקף של כ-50 מיליון שקל חדש".

מצד אחד, חברת החשמל מחזיקה ב-40% מ-IBC והיא בעלת המניות הגדולה בחברה. מצד שני, חברת החשמל היא הספקית העיקרית של המיזם: IBC קונה מחברת החשמל שירותים של הנחת סיבים אופטיים על כבלי מתח. IBC, תחת המותג אנלימיטד, משווקת אינטרנט מהיר ללקוחות פרטיים ועסקיים.

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טלצילום: תומר אפלבאום

טכנולוגיית הסיבים האופטיים של החברה היא הטובה מסוגה בהיבטי מהירויות הגלישה אך החברה נתקלה בקשיים תפעוליים, שיווקים וניהוליים כך שהיא משרתת רק כמה אלפי לקוחות בישראל. בגלל הכשלון של החברה עד כה לצבור לקוחות היא נכנסה למצוקה תזרימית והחלה בתוכנית התייעלות שכללה צמצום השקעות, צמצום הוצאות שוטפות ודחיית תשלומים לכלל הספקים, בהם חברת החשמל.

בימים אלו IBC עומדת למכירה בתהליך שמקיים בנק רוטשילד. לאחרונה החליטה המדינה לאפשר גם לחברות תקשורת, בעיקר סלקום ופרטנר, לקנות מניות בחברה, ובכך לאפשר להן להתחרות בענף תשתית האינטרנט, תחום בו שולטות היום בזק ו-HOT ואין בו די תחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker