המקלדת שמאפשרת תשלומים דרך ווטסאפ ופייסבוק גייסה 6 מיליון דולר

PayKey פיתחה מקלדת סלולרית המאפשרת לבנקים להציע ללקוחותיהם העברת תשלומים דרך רשתות חברתיות ואפליקציות מסרים מיידיים ■ המנכ"ל: "אפקלציות הבנק הנוכחיות לא מתאימות לסגנון החיים של דור המילניאלס"

רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי

פיי־קי (PayKey) הישראלית, שפיתחה מקלדת להעברת תשלומים דרך הסלולר עבור בנקים, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 6 מיליון דולר משורה של משקיעים אסטרטגיים בעולם הפינטק.

את הסבב הובילה קרן ההון סיכון e-ventures מעמק הסיליקון, שהיא בין המשקיעות הראשונות בגרופון ושופינג.קום. בסבב השתתפו גם גבי סאלם מוורטון אסט מנג'מנט; זרועות ההשקעה של בנק סנטנדר הספרדי ושל קומרצבנק הגרמני , חברת האשראי מאסטרקרד, קרן ההון סיכון דיגיטל לידרס ונצ'רס מלוקסמבורג, והמשקיעה הקודמת בחברה - קרן מגמה. עד כה גייסה פיי־קי 6.4 מיליון דולר.

פיי־קי פיתחה מקלדת מאובטחת עבור בנקים המעוניינים לאפשר ללקוחותיהם שירותי העברת כספים על גבי רשתות חברתיות ואפליקציות מסרים מיידיים כמו פייסבוק, ווטסאפ וטוויטר. המקלדת מחליפה את המקלדת הקיימת בסלולרי וכוללת פונקציות של העברת כספים. הבנקים יכולים למתג אותה ולהוסיף פונקציות בנקאיות נוספות כמו כפתור מהיר לבירור יתרה ועוד.

"אפליקציות הבנק הנוכחיות אינן מאפשרות העברת כספים קלה ומהירה אשר מתאימה לסגנון החיים של דור המילניאלס", אומר מנכ"ל החברה, דניאל פלד. "הבנקים רוצים להיות איפה שהלקוחות שלהם. המקלדת שלנו היא כלי תחרותי מול שירותי העברות כספים באמצעות אפליקציות ייעודיות וארנקים אלקטרוניים". 

daniel peled
דניאל פלד, מנכ"ל פיי-קיצילום: מור אלנקוה

המודל העסקי של פיי־קי הוא מכירת רישיונות שימוש על פי מספר לקוחות הבנק. בין לקוחותיה החברה מציינת את בנק סנטנדר הספרדי, בנק Nationwide בבריטניה, בנק ING בהולנד, בנק SpareBank 1 בנורווגיה, בנק Davivienda בקולומביה ובנקPrivredna banka Zagreb בקרואטיה. 

פיי־קי הוקמה ב-2014 על ידי המנכ"ל פלד ועופר מרקוביץ', סמנכ"ל הטכנולוגיות. החברה מעסיקה 20 עובדים במשרדיה בתל אביב, וההון החדש ישמש אותה לגיוס עובדים ולהרחבת מאמצי השיווק בעולם. בשנה הקרובה החברה מתכננת לגייס עשרה עובדים למשרות של מפתחי מובייל ואנשי מכירות. החברה היא בוגרת תוכנית ההאצה של סיטי, ומשתתפת כעת בתוכנית Start Path של מאסטרקארד.

--

PayKey | פעילות: מקלדת להעברת תשלומים דרך הרשתות החברתיות, עבור אפליקציות בנקים | הקמה: 2014 | מייסדים: דניאל פלד, עופר מרקוביץ | משרדים: תל אביב | עובדים: 20 | גיוסי הון: 6.4 מיליון דולר | משקיעים בולטים: e-ventures, מגמה, מאסטרקרד, זרועות ההשקעות של הבנקים סנטנדר וקומרצבנק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker