לנהל את האיום: חברת הסייבר Siemplify גייסה 10 מיליון דולר

סימפליפיי פיתחה פלטפורמה המאפשרת לארגונים לנהל ולנתח איומי סייבר בזמן אמת באופן אוטומטי או ידני ■ בפברואר השנה גייסה החברה 4 מיליון דולר

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי חברת סימפליפיי
מייסדי חברת סימפליפיי: גרי פטחוב (מימין), עמוס שטרן, אלון כהןצילום: Simplify
אלירן רובין
אלירן רובין

גיוס שני בתוך 9 חודשים. חברת סימפליפיי (Siemplify) הישראלית שפיתחה מערכת לניהול וניתוח איומי סייבר בזמן אמת, הודיעה היום (ב') על השלמת סבב גיוס בסך 10 מיליון דולר. את הגיוס הובילו הקרנות North 83 (לשעבר גריילוק) ו-G20 Ventures. בין המשתתפים בסבב גם כמה משקיעים פרטיים בולטים,  בהם דייב סטרום ואלכס דיילי, מנכ"ל ומייסד ArcSight. סכום הגיוסים הכולל של החברה - 14 מיליון דולר.

סימפליפיי הוקמה ב-2015 על ידי עמוס שטרן, מנכ״ל החברה, אלון כהן, סמנכ״ל פיתוח וגרי פטחוב, סמנכ״ל מחקר ואלגוריתמיקה. כיום החברה מעסיקה 22 עובדים, 17 בישראל  והשאר בארה"ב. מהחברה נמסר כי במהלך השנה הקרובה תגייס כ-25 עובדים נוספים.

מנכ"ל החברה שטרן, שימש בשירותו הצבאי כמפקד תחום אבטחת המידע ביחידה טכנולוגית במודיעין, המפתחת מערכות מחקר מודיעיניות. לאחר מכן עסק בפיתוח מערכת אימון סייבר באלביט המשמשת לאימון ותרגול חיילי הגנת הסייבר בצה"ל וכן לאימון צוותי הגנה בארגונים בעולם. שטרן מסביר שהוא זיהה פערים ביכולת הטכנולוגית והאנושית לתת מענה מהיר ואיכותי לאירועי סייבר. את הפער הוא ייחס לכמות הגדלה של התראות הסייבר בארגונים ולהעדר הכלים להגיב עליהן, עקב ריבוי מערכות ההגנה.

סימפליפיי משתמשת באלגוריתמים מעולם חקר המודיעין כדי לזהות אירועי אבטחה משמעותיים בארגון ולספק לצוותי ההגנה בארגון, באמצעות מערכת ויזואלית, יכולת לחקור ולטפל באירוע. זאת על בסיס תשתיות האבטחה הקיימות בארגון והשתלבות בתהליך המענה לאירועים בארגון. המערכת מאחדת באופן אוטומטי את ההתראות שהתקבלו ממספר מערכות שונות בארגון לכדי אירוע אחד שמוצג לאנליסטים על מסך אחד.

"ריבוי מערכות האבטחה ומספרן הרב של ההתראות גורמים לכך שאירועים בעלי פוטנציאל לפגיעה בארגון ממוסכים ידי אירועים זניחים והתראות שווא, אומר גרי פטחוב. המוצר של החברה המכונה ThreatNexus, מסביר פטחוב, "מנתח את כלל המידע שנאסף על ידי המערכות השונות בארגון, מציג אותו בהקשר הנכון והופך אותו למידע מודיעיני איכותי המאפשר לצוות ההגנה להתמקד באירועים הרלוונטיים ולטפל בהם בצורה מיטבית".

"הגיוס הנוכחי יאפשר להרחיב משמעותית את פעילות החברה בארה"ב ובעולם, ולהמשיך ולתת מענה לצורך של השוק במערכת תגובה מרכזית לארועי סייבר", מסר שטרן. ביל וייברג, ממייסדי G20 Ventures מסר כי "המערכת מייתרת את הצורך לדלג בין כלים שונים, המנותקים זה מזה, כדי לחקור התקפות ולטפל בהן".

חברה ישראלית נוספת שפיתחה פתרון דומה היא הקסהדייט שדיווחה בתחילת השנה על גיוס של 8 מיליון דולר. מייסדי הקסהדייט עבדו במקביל עם שטרן על פיתוח מערכת אימון הסייבר באלביט ושירתו עמו יחד בצבא. לקוחותיה של סימפליפיי הם ארגונים בינוניים וגדולים בסקטורים כמו בנקים, חברות טלקום, תרופות, ביטוח ומוצרים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker