סופה של קאזה מתקרב בצעדי ענק; בית המשפט באוסטרליה ליוצרי התוכנה: "יש לכם 11 יום להפסיק את הפיראטיות"

יוצרי התוכנה חייבים לייצר עד ה-5 בדצמבר גירסה חדשה של קאזה, אשר לא תאפשר שיתוף קבצים בלתי חוקי; ביהמ"ש קבע כי שרמן נטוורקס הפרה זכויות יוצרים של כ-30 לייבלים

רויטל סלומון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל סלומון

המתקפה על שיתוף הקבצים בעולם נמשכת במלוא עוזה, והזירה המרכזית כעת היא בית המשפט באוסטרליה, שם מתנהל משפט נגד יוצרי תוכנת השיתוף הפופולרית, קאזה. היוצרים, שרמן נטוורקס, נתבעו על ידי תעשיית המוסיקה באוסטרליה בטענה של הפרת זכויות יוצרים.

בחודש ספטמבר האחרון פסק בית המשפט כי יוצרי קאזה אכן אשמים בהפרת זכויות יוצרים של כ-30 לייבלים שונים. השופט לא התרשם מהטיעונים כי בתוכנה משולבת אזהרה נגד שיתוף קבצים המוגנים בזכויות יוצרים והקצה לשרמן נטוורקס חודשיים כדי להפסיק את שיתוף הקבצים המוגנים. השופט הורה ליוצר קאזה למנוע את אפשרות הופעת הקבצים המוגנים בזכויות יוצרים כאשר המשתמש מבצע חיפוש בתוכנה.

כעת מגביר בית המשפט את הלחץ - לבעלי התוכנה יש 11 ימים בלבד לייצר גירסה חדשה של תוכנה, אשר לא תאפשר שיתוף קבצים בלתי חוקי - עד ה-5 בדצמבר. בית המשפט קבע עוד כי על שרמן נטוורקס ללחוץ על משתמשי התוכנה לעבור לגירסה החוקית שלה.

תעשיית המוסיקה באוסטרליה מאשימה כעת את יוצרי קאזה בטקטיקות השהיה. הבעלים של שרמן נטוורקס יגישו ערעור, תחת הטענה כי הם "מעולם לא התכוונו לפתות את משתמשי קאזה להפר את חוק זכויות היוצרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker