השר הנגבי העניק ל-HOT מתנה בשווי מיליארד שקל

הנגבי ומשרד התקשורת מוותרים לחברת הכבלים על חובת פרישת התשתית בפריפריה ■ במקום זאת, תחל HOT להשתמש בתשתית הרשת של בזק

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר הממונה של משרד התקשורת, צחי הנגביצילום: עמית שאבי
אמיתי זיו

משרד התקשורת, המנכ"ל שלמה פילבר והשר הממונה על התחום, צחי הנגבי, פירסמו בצהריים החלטה דרמטית: HOT לא תחוייב לפרוש תשתית ליישובי הפריפריה, לפחות לא בקרוב, ובמקום זאת תחל להעביר את שידוריה על גבי הרשת של בזק. המשמעות היא חיסכון של מיליארד שקל ל-HOT.

בהודעה שפירסם משרד התקשורת "נצבעה" ההחלטה בגוונים חיוביים: "השר צחי הנגבי אישר את המלצות הוועדה המייעצת בעניין פרישת תשתיות HOT ביישובי הפריפריה, שעיקרן החל מתחילת שנת 2017 יוכלו 350 אלף איש נוספים ביישובי הפריפריה וביישובים שבהם לא קיימת תשתית של חברת HOT, ליהנות משידורי החברה.

"לאור מספר שינויים משמעותיים שחלו בשוק התקשורת בשנים האחרונות, המליצה הוועדה המייעצת לעניין פרישת תשתיות HOT, לשר צחי הנגבי, כי לא יאוחר מ-31 בדצמבר 2016 חברת הוט שידורים תחל לספק שירותים ביישובים בהם לא פרושה תשתית הוט שידורים על גבי תשתית פס רחב של חברה אחרת בתעריפים זהים ובאיכות דומה לשרותים שהיא מספקת היום".

מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטייןצילום: רמי זרנגר

משרד התקשורת מדבר אמנם על דחיית הפרישה של HOT אך ההודעה על המשך פרישת התשתיות היא עמומה: "במהלך השנה הקרובה תגובש מתכונת להשלמת הפרישה בין החברה למשרד וככל שהחברה אכן תתקדם במתכונת הפרישה עליה המליצה הוועדה, ותתכונן למעבר לשידורים באמצעות סיבים אופטיים, תדון הוועדה בנובמבר 2017 באפשרות להרחיב את ההסדר האמור".

החלטת משרד התקשורת מנוגדת לבקשה מיישובי הפריפריה עצמם ולהחלטות קודמות של משרד התקשורת והוועדה המייעצת. ההחלטה התקבלה אחרי שימוע קצר שנערך בסוף אוגוסט. השימוע נערך ללא פרסום המסמכים הנלווים.

כיום, תשתית HOT אינה מגיעה ל-237 יישובים בישראל למרות החובה המפורשת ברישיון. עיקר הפגיעה היא ביישובים ערבים, נושא שנידון כעת במסגרת בקשה לתביעה ייצוגית. משרד התקשורת אינו מתכוון להטיל עיצומים על HOT על כך שבשנים האחרונות לא מילאה על חובת הפרישה המפורשת שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker