אלירן רובין
אלירן רובין

“הייתי בכל פינה בעולם - ואין עוד מדינה שחושבת כמו שישראלים חושבים. זו באמת סטארט-אפ ניישן. אתם לא מפחדים לשבור, ואם צריך, אז מתקנים”, כך אמר היום דון דודג’ - אחראי על פיתוח אפליקציות בגוגל, בפאנל במסגרת אירועי ה-DLD שעסק בתרומת החברות הרב-לאומיות לתעשיית ההיי-טק הישראלית, אותו הנחה ירון ויצנבליט, שותף ב-PwC ישראל.

בתחילת הפאנל ציינה מנכ”לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, כי הסיבה שהחברות הרב לאומיות מגיעות לארץ היא קודם כל בשל הטאלנט הישראלי והחשיבה המאוד ייחודית של המפתחים הישראלים. 

“הדבר השני הוא תרבות”, ציינה. “יש לנו פוסטר במשרד שאומר - ‘זוז מהר ותשבור דברים’. אנחנו מעדיפים להוציא מוצרים ולשפר תוך תנועה. המקום היחיד שבו עובדי פייסבוק זהים לתרבות הארגונית הזאת - היא ישראל. זה שונה מאד מכל מדינה אחרת”, ציינה.

הפאנליסטים נשאלו מה התרומה של חברות הטכנולוגיה הרב לאומיות לישראל. צחי וייספלד, המנהל הכללי של האקסלטור של מיקרוסופט אמר: “אם רוצים לגדל חברות צריך שכבת הנהלה מוכשרת. צריך אנשים שיודעים לקחת רעיונות גדולים ולהצמיח אותם - וזה מה שקורה אצלנו. אנחנו חלק מהמענה לפתרונות שהאנושות טרודה בהם, כמו ריפוי סרטן או ההתחממות הגלובלית. אנחנו משקיעים הרבה בנושאים הללו. במידה מסויימת אנחנו ממנים מחקרים שאני לא בטוח שהממשלה יכולה לממן”.

רועי רמון, דירקטור מנהל בתוכנית Ingenuity של אינטל הוסיף כי “הרבה יזמים של סטארט-אפים יצאו מהחברות הגדולות. הם מבינים את הבעיות של החברות הגדולות, ומייצרים פתרונות. זה מזין את האקו-סיסטם”.

סופר תאני ציננה מעט את האווירה והוסיפה כי “יש פה טכנולוגיות מעולות וישראלים מצליחים להגיע לכל מקום - אבל גם במקומות אחרים מתקדמים - ואנחנו חייבים לשמור על הפער. יהיה לנו תמיד את את האקס פקטור - אבל הפער מול כולם מצטמצם”.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker