"כמו בסרטים אמריקאים - אמרו לנו לאסוף את החפצים ולצאת, חסמו גישה למחשבים והחליפו מנעולים בדלתות"

הסטארט-אפ Vroom סגר את מרכז הפיתוח בישראל ו-30 העובדים ברחובות פוטרו לאחר ביקור מפתיע של בכירי החברה ביום ראשון שעבר, ימים ספורים לאחר ההודעה על גיוס של 50 מיליון דולר

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי וורטמן,  ממייסדי הסטארט-אפ Vroom
אלי וורטמן, ממייסדי הסטארט-אפ Vroomצילום: Natasha Jahangir

סטארט-אפ המכוניות המשומשות ורום (Vroom), שבין מייסדיו הישראלים אלי וורטמן ואלון בלוך, סגר את מרכז הפיתוח ברחובות ופיטר את 30 עובדיו. האירוע התרחש ביום ראשון האחרון, כאשר סמנכ"ל הכספים של החברה, מייק אקרופ, הגיע למרכז הישראלי מלווה בעורך הדין של החברה ובאיש מחשוב. העובדים קיבלו זאת בהפתעה גמורה.

"כינסו אותנו בהתראה של חצי שעה, וכמו בסרטים אמריקאים, בלי שום רמיזות או הכנה מוקדמת - ביקשו מאיתנו לקחת את כל החפצים האישיים, להשאיר את הלפטופים וללכת הביתה", סיפר אחד העובדים ל-TheMarker "עוד בזמן השיחה חסמו לנו את הגישה למחשבים ולמיילים, גם המנעולים בדלתות הוחלפו. היו חסרים רק אנשי ביטחון שילוו אותנו מהבניין".

Vroom פיתחה פלטפורמה שמחברת בין מוכרים ורוכשים של מכוניות משומשות בארה"ב. החברה רוכשת מכוניות שהמשתמשים מעלים לאפליקציה, אוספת אותן מביתם, משפצת ומוכרת אותן ללקוחות חדשים באפליקציה. Vroom מעסיקה כ-550 עובדים ברחבי העולם ומאז הקמתה ב-2013, הושקעו בה 218 מיליון דולר, מהם 50 מיליון דולר בשבוע שעבר.

"הייתה לנו גאוות יחידה, אנחנו הקמנו את הסטארט-אפ הזה מאפס, כל הפלטפורמה הטכנולוגית התחילה בישראל", סיפר עובד לשעבר. "יש אנשים שהתחילו לעבוד לפני יומיים ואנשים שזימנו לראיונות ממשיכים. רק בשבת עבדנו עד חצות אחרי חודש של העלאת גירסה, ובבוקר למחרת הגיעו לסגור אותנו - אמרו לנו תודה רבה על מה שבניתם ואנחנו נמשיך את זה בניו יורק. זה מאד מכעיס, קר ומנותק, רגע לפני החגים".

אלון בלוך, ממייסדי הסטארט-אפ Vroom
אלון בלוך, ממייסדי Vroom והמנכ"ל לשעבר. "לאחר עזיבתו של בלוך הבענו חששות לגבי עתיד מרכז המו"פ בישראל והבטיחו לנו שאין מה לדאוג"צילום: Natasha Jahangir

סגירת מרכז הפיתוח בישראל הוא השלב השני בניתוק הקשר הישראלי של החברה. לפני כשלושה חודשים השתנתה שדרת הניהול כאשר בלוך, ששימש כמנכ"ל, הוחלף באמריקאי פול הנסי. "לאחר שוורום רכשה את החברה בטקסס (טקסס דיירקט אוטו שנרכשה בדצמבר, ר"ל) שישבה חזק בדירקטוריון החליטו שאין צורך בחברה הישראלית. לאחר העזיבה של בלוך הבענו חששות לגבי עתיד מרכז המו"פ בישראל והבטיחו לנו שאין מה לדאוג, שעובדים על לפתח אותנו".

Vroom הוקמה על ידי יזמים אמריקאיים אליהם חברו וורטמן ובלוך. וורטמן היה בעברו שותף ומנהל בקרן הון הסיכון בנצ'מרק וחלק מקרן JVP, הוא משקיע ב-Vroom במסגרת קרן ההשקעות פיקו ונצ'ר פרטנרס. בלוך היה בעבר מנכ"ל מיי-סופרמרקט ומנכ"ל משותף של וויקס. מרכז המו"פ של החברה נוהל על ידי ליאור גרסון.

Vroom
הקמה: 2013
מייסדים: מרשל צ'סרן, קווין ווסטפול, אלי וורטמן ואלון בלוך
מנכ"ל: פול הנסי
עובדים:  550 מהם בישראל - מהם 30 במרכז המו"פ ברחובות (פוטרו כעת)
הכנסות ב-2016 (הערכות): מיליארד דולר

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker