אמדוקס השיקה את Riot - פלטפורמה שרוצה לרכז את ערוצי התקשורת במקום אחד

Riot אמנם נמצאת בחיתוליה, אך מציגה פתרון מעניין לריבוי ערוצי התקשורת הקיימים ■ "אנחנו רוצים להחזיר את הכוח למשתמשים ולשבור את החומות בין האפליקציות"

אלירן רובין
אלירן רובין
משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננהצילום: עופר וקנין

חברת אמדוקס משיקה היום לציבור את ריוט (Riot) פלטפורמת מסרים מאובטחת ומבוזרת של חברת הבת הבריטית שהקימה - Vector Creations Limited. ריוט היא פלטפורמה שנועדה לאחד את הכלים השונים לשיתוף פעולה בין צוותי עבודה במקום אחד – בהם קבוצות צ'ט, אינטגרציות לאפליקציות חיצוניות, בוטים ושיחות קול ווידאו.

כיום, דואר אלקטרוני או התכתבות דרך מפעילי הסלולר בסמס, הם הכלים המקוונים והמבוזרים היחידים המאפשרים שיתוף פעולה אוניברסלי, למרות המפעילים השונים. האפליקציות לשליחת מסרים מידיים דוגמת וואטסאפ, פייסבוק או וייבר מאפשרות, לעומת זאת, תקשורת רק בין חברים בקהילת המשתמשים שלה.

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

בריוט מסבירים כי התוכנה נבנתה כדי להציע פתרון לאתגרים הללו ולהחזיר את הכוח למשתמשים. כך למשל, סטארט אפ שעובד עם כמה לקוחות שונים, כשכל לקוח משתמש באפליקציית מסרים אחרת, יוכל באמצעות ריוט להתכתב עם כולם ישירות דרך הפלטפורמה, מבלי לבזבז זמן על החלפה בין אפליקציות מסרים בכל שיחה.

התשתית של ריוט מאפשרת לצוותים להתכתב ולשתף פעולה באמצעות גישור לאפליקציות מסרים שונות ואינטגרציה של כלים חיצוניים. הגישור מופעל באמצעות Matrix, לרשתות חיצוניות כגון סלאק, IRC ו-Gitter.

"אנחנו רואים את ריוט כאפליקציה חשובה לתקשורת. חמש שנים מהיום אנחנו מצפים לראות את כל האפליקציות מתקשרות דרך מטריקס ואת ריוט כאחת הדוגמאות שמובילות את זה", מסר מת'יו הודסון, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Vector Creations.

המערכת נבנתה במקור על ידי מפתחים עבור מפתחים, ולכן היא חינמית ובנויה כולה על קוד פתוח. כל הקוד מפורסם ב-GitHub והוא לרשות הציבור.

באחרונה חשפה חברת רד קיקס (Redkix) הישראלית את הפתרון ההפוך - תוכנת מייל חדשנית שנועדה להקנות לכלי המוכר יכולות של אפליקציות לשליחת מסרים, שבמידה מסוימת כבר הפכו לסטנדרט של התכתבויות בין אנשים וקבוצות. לשם כך גייסה רד קיקס 17 מיליון דולר בסבב גיוס הסיד של החברה.

מנכ״ל אמדוקס, אלי גלמן, התייחס הערב להשקת ריוט. ״אנחנו מאמינים בדמוקרטיזציה של האינטרנט. היום אנחנו בתחום הטלקום אבל מכוונים לתחומים אחרים״, ציין.

״ענקיות האינטרנט שמות את האוכלוסיה בתוך אזורים מגודרים, ואנחנו מאמינים שהמחסומים האלה נוגדים את מה שהאינטרנט הומצא עבורו. אנחנו רוצים שאנשים ישתפו מידע ושהמשתמשים יהיו הבעלים של הדאטה״, אמר גארי מיילס, סמנכ״ל השיווק של אמדוקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker