הסטארט-אפ הישראלי שנחלץ לטובת חטופי תימן

MyHeritage, המתמחה בבניית אילנות יוחסין, חקר שורשים ואיתור קרובי משפחה, תקים מאגר גנטי ותעניק בדיקות DNA בחינם למעורבים בפרשה ■ שווי ההטבה - 100 דולר לנבדק

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ילדי תימן
ילדי תימןצילום: זולטן קלוגר / לע"מ

הסטארט-אפ הישראלי MyHeritage המתמחה בבניית אילנות יוחסין, חקר שורשים ואיתור קרובי משפחה, תקים ותממן מאגר גנטי של בדיקות DNA במטרה להביא לאיחוד משפחות ילדי תימן, המזרח והבלקן שנחטפו או נעלמו בשנים הראשונות לקום המדינה.

במסגרת הפרויקט, שנערך בשיתוף עם השדולה בכנסת לחקר האמת בפרשת ילדי תימן בראשות ח"כ נורית קורן (הליכוד), תעניק החברה בדיקה גנטית בחינם למשפחות ולמאומצים אשר יחליטו להיבדק. שווי ההטבה הוא כ-100 דולר לנבדק. כל האנשים בארץ ובחו"ל שיש להם קשר כלשהו לפרשה, בין אם הם בני משפחות שילדיהן נעלמו ובין אם הם סבורים כי הם מאומצים ומעוניינים לגלות את מוצאם ומשפחתם הביולוגית, זכאים לבצע את הבדיקה בחינם.

מ-MyHeritage נמסר כי: "הבדיקות יבוצעו תוך הגנה מוחלטת על פרטיות הנבדקים, באופן אנונימי ובאמצעות מעבדת DNA בארה"ב. שמות הנבדקים לא יועלו לאינטרנט ולא יימסרו למעבדה. במידה שתהיינה התאמות גנטיות מוצלחות תבשר על כך החברה לנבדקים ובמידה ששני הצדדים ירצו בכך, החברה תדאג להפגיש ביניהם. לנבדקים תינתן האפשרות לבנות בחינם אילנות יוחסין במערכת החברה כדי לסייע בהבנת קשרי המשפחה שיתגלו בבדיקות".

בנוסף, החברה מבטיחה שבכל עת תאפשר לנבדקים להורות על השמדת הדגימות, כמו גם את המידע הדיגיטלי המופק מהן. המידע הגנטי עצמו ואילנות היוחסין לא יהיו נגישים לאף צד שלישי, ממסדי או מסחרי.

גלעד יפת, מייסד ומנכ"ל MyHeritage
גלעד יפת, מייסד ומנכ"ל MyHeritageצילום: שמוליק אלבו

MyHeritage
הקמה: 2003
מייסד: גלעד יפת 
עובדים: 300
משרדים: אור יהודה, תל אביב, קליפורניה ויוטה
גיוסי הון עד כה: 49 מיליון דולר
משקיעים בולטים: Bessemer Venture Partners, Index Ventures, Accel Partners 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker