אימת השליחים: גוגל תטיס מזון מהיר ללקוחות באמצעות רחפנים

זה כבר עניין של זמן עד שהמציאות בה שליח מגיע לביתנו עם משלוח תצטמצם ■ פיילוט שעורכת בימים אלו חברת גוגל בשיתוף עם רשת המזון צ'יפוטלה, תפעיל רחפנים שיעבירו לסטודנטים אוכל מקסיקני אל הקמפוס

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

סוף עידן הקטנועים? פרויקט Wing - שם קוד לשירות משלוחי אוויר באמצעות רחפנים של גוגל , קיבל אור ירוק מהבית הלבן לערוך שירות פיילוט, כשחברת אלפאבית (חברת האם של גוגל) מקווה כי השירות יצא לקהל הרחב כבר ב-2017. הפרויקט שהוכרז כבר ב-2014 ישיק בקרוב פיילוט בשיתוף עם רשת המזון המהיר צ'יפוטלה, על מנת לספק ללקוחותיה את הבוריטו באמצעות רחפנים של גוגל. שירות הפיילוט יינתן בשלב זה לסטודנטים הרעבים של אוניברסיטת ורג'יניה טק, כפי שחשפה רשת החדשות בלומברג. "זוהי הפעם הראשונה שאנחנו באמת נמצאים שם בחוץ ומספקים דברים שאנשים באמת רוצים", כך מסר לבלומברג דייב ווס, ראש פרויקט Wing.

מדובר בתגובה לצעד דומה של ניסוי להטסת רחפנים, שערכה ענקית המסחר האלקטרוני אמזון בשיתוף עם ממשלת בריטניה, לאחר שהשיקו בתחילת הקיץ פיילוט שנועד לבחון את היתכנות השימוש ברחפנים ללא פגיעה בכלי טיס אחרים. השירות הנסיוני של גוגל - שהינו הרחב ביותר עד כה בקרב חברות כמו אמזון ורשת וולמרט, המקוות בעצמן לאמץ אותו בשגרת השירות שלהן - קיבל בינתיים אישור מלא מרשות התעופה האמריקנית (FAA).

הפיילוט כרגע נמצא בשלב בו אמנם המשלוח יעשה את דרכו אל הסטודנטים באמצעות מערכת אוטונומית לכל רחפן, אך הוא ילווה בשגחה אנושית כאמצעי בטיחות למקרה חירום בלבד. הכוונה היא לבחון את עמידות המערכת האוטונומית של הרחפן לפי הסטנדרטים של ה-FAA. נשיא אוניברסיטת וירג'יניה טק טימותי סנדס הוסיף ואמר לרשת בלומברג, כי זהו מאמץ של המוסד האקדמי לקחת חלק בהובלת תחום השינוע באמצעות רחפנים שהפך לאחת הזירות התחרותיות החמות בעולם הטכנולוגיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker