פיצוץ עמוס 6: האם שידורי yes ייפגעו?

החברה תצטרך להעביר את כל השידורים דרך לוויין אחד: עמוס 3 ■ הלוויין מסוגל לטפל ב-170 ערוצים לערך וככל הנראה yes תיאלץ להוריד מהאוויר כמה ערוצים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פיצוץ של טיל של חברת ספייס איקס שנשא את לוויין "עמוס 6"צילום: HANDOUT/רויטרס
אמיתי זיו

פיצוץ לוויין עמוס 6 על כן השיגור הוא חדשות רעות עבור חברת yes. החברה היתה לקוח עתידי משמעותי בלווין ואמורה היתה להעביר מספר גדול של ערוצים אליו אחרי ההתמקמות בחלל. משלחת של בכירים מהחברה אף נסעה לחזות בשיגור, שנכשל. אולם, הלקוחות לא ייפגעו מאובדן עמוס 6, בוודאי לא בשלב המוקדם.

כיום yes משדרת באמצעות שני לוויניים: עמוס 2 ועמוס 3, מרבית הערוצים עוברים דרך עמוס 3 אבל גם בלוויין הישן יותר יש עוד ערוצים רבים. שימוש בשני לווינים נכון יותר מבחינת גיבוי ושרידות במקרה של תקלה באחד הלווינים (כפי שקרה למשל בעמוס 5). עמוס 2 עומד לסיים את חייו בסוף השנה ו-yes תיכננה להעביר לעמוס 6 את כל הערוצים שכרגע עליו.

כעת החברה תצטרך להעביר את כל השידורים דרך לוויין אחד: עמוס 3. הלוויין מסוגל לטפל ב-170 ערוצים לערך, כמספר הערוצים שיש ל-yes, אך במידה ו-yes תרצה להוסיף לחבילה ערוצים חדשים, ובהחלט זו התוכנית, היא תצטרך להוריד מהאוויר כמה ערוצים, כנראה אלו עם שיעורי הצפייה הכי נמוכים.

פגיעה נוספת בחברה היא כאמור בתחום השרידות, אך יש לציין כי זה אינו הכרח ולמשל ב-6 השנים הראשונות לקיומה של yes היא נשענה רק על לוויין אחד. נזכיר כי yes וחלל תקשורת הן חברות של אותו בעל בית, שאול אלוביץ'. 

כעת, yes תחל בהליך בחינה של חלופות טכנולוגיות, כולל חיפוש מקטעי חלל פנויים בלווינים אחרים. לחברה אף שמורה האפשרות להעביר חלק מהתכנים דרך האינטרנט לבעלי ממיר VOD (שירות ה-VOD של yes משודר כולו דרך האינטרנט).

מהחברה נמסר בתגובה: "אי עלייתו של הלווין עמוס 6 לא תפגע בשידורי yes ובחוויות הצפייה, יתכן שלקראת 2017 יהיו שינויים בשידור ערוצים בודדים שאינם בעלי ענין. yes ממשיכה לשדר כרגיל ולתת ללקוחותינו את הטלויזיה הטובה ביותר בישראל". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker