חברת הפינטק הישראלית Behalf השלימה גיוס של 27 מיליון דולר

ביהאף מציעה לבעלי עסקים קטנים אפשרות לקבל מימון לטווח קצר של עד 50 אלף דולר בתוך יממה ■ מייסד החברה: עסקים קטנים ובינוניים הם גיבורים אלמונים שמייצרים כמחצית מהמוצרים אך אינם זוכים לאשראי נוח מהבנקים

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלירן רובין
אלירן רובין

חברת הפינטק ביהאף (Behalf) המפתחת פלטפורמה למתן אשראי לעסקים קטנים, הודיעה היום על השלמת גיוס שלישי, בסך 27 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן ויולה צמיחה (Viola Growth) הישראלית, שזו היא השקעתה הראשונה בחברה, ובכך הצטרפה למשקיעות הקיימות: סקויה קפיטל, ספארק קפיטל, וינטג’ ו-MissionOG.

ביהאף הוקמה ב-2011 על ידי בנג’י ושי פיינברג תחת השם Zazma. עד לגיוס הנוכחי השלימה החברה שני גיוסים, כאשר ביולי 2015 גייסה 119 מיליון דולר בסבב אחד. לאחר הגיוס הנוכחי, עומד סכום הגיוסים הכולל של החברה על 161 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי הגיוס יעזור לצמיחתה המהירה באמצעות האצה של שיווק המוצר, והשקעה בפיתוח עסקי ובהמשך פיתוח המוצר. החברה מתכננת לגייס עובדים במגוון תחומים במהלך השנה הקרובה למשרדיה ברעננה ובניו יורק.

ביהאף מציעה לבעלי עסקים קטנים אפשרות לקבל מימון לטווח קצר של עד 50 אלף דולר בתוך יממה. את ההחלטה למתן הלוואה מבצעת ביהאף באמצעות מערכות אוטומטיות מבוססת נתונים, שנסמכות על המידע שסיפק מבקש ההלוואה ועל סמך מידע אודותיו שזמין ברשת, כגון מידע אודות פשיטות רגל בעבר או על אי-עמידה בהתחייבויות כספיות.

"עסקים קטנים ובינוניים הם מעין גיבורים אלמונים", ציין מנכ"ל החברה בנג’י פיינברג. "הם מייצרים קרוב למחצית מהמוצרים והשירותים בארה”ב, ואחראיים לשתיים מכל 3 עבודות שנוצרות בשוק. עם זאת, הצרכים הפיננסיים שלהם לא במרכז ענייניהם של הבנקים. הפתרון שלנו נותן לעסקים הללו אפשרות לצמוח, והשלמת הגיוס עוזרת לנו להאיץ את המשימה הזאת", מסר פיינברג.

"ביהאף פונה לשוק שגדל במהירות של אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, המוערך בטריליוני דולרים, ושאינו מטופל על ידי הבנקים", ציין הראל בית-און, שותף בקרן ויולה צמיחה, שמעתה יכהן גם כחבר בדירקטוריון החברה. "ביהאף מייצרת שינוי ומשבשת את הדרך הקיימת שבה עסקים קטנים רוכשים מוצרים ושירותים מהספקיות, ובתנאים סבירים", ציין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker