בלעדי

אמדוקס רוכשת את פונטיס מרעננה בכ-90 מיליון דולר

לפני יותר משנה וחצי התנהל משא ומתן לרכישת החברה, שהתפוצץ כתוצאה ממחלוקת על סכום הרכישה ■ מבחינת המשקיעים של פונטיס מדובר במכירת חיסול, שכן בחברה הושקעו לאורך השנים כ-70 מיליון דולר

רותי לוי
רותי לוי

עסקה בין שתי חברות ישראליות. אמדוקס רוכשת את פונטיס (Pontis) מרעננה בסכום של בין 80 ל-100 מיליון דולר, כך נודע ל-TheMarker. 

החברות נמצאות במגעים מתקדמים לקראת חתימה על הסכם הרכישה. שתי החברות היו שותפות עסקיות במשך שנים, ואמדוקס אף השקיעה בחברה. לפני יותר משנה וחצי דווח בתקשורת על מגעים בין השתיים, אך הם לא הבשילו לכדי עסקה בשל השגות לגבי סכום הרכישה.

מבחינת המשקיעים של פונטיס מדובר במכירת חיסול, שכן בחברה הושקעו לאורך השנים כ-70 מיליון דולר (נתוני IVC). בין המשקיעים נמצאים אמדוקס ונצ'רס, קוואלקום ונצ'רס, אקסל פרטנרס, אוורגרין הישראלית, נורווסט ונצ'ר פרטנרס (NVP) וסקויה. 

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

פונטיס מפתחת מערכת אוטומטית להמלצות שיווקיות מותאמות לקוח, בזמן אמת. לקוחותיה הן חברות תקשורת. החברה מעסיקה 200 עובדים, כמחציתם ברעננה והיתר בחו"ל. היא הוקמה ב-2003 על ידי מיכאל קרביס, כיום סמנכ"ל הטכנולוגיות שלה; ועופר שנקין, שעזב אותה בתחילת הדרך. מנכ"ל החברה בארבע השנים האחרונות הוא אודי זיו, שמילא בעבר תפקידים בנייס וב-SAP.

על לקוחותיה של פונטיס נמנים חברות התקשורת - וודאפון בכמה ממדינות אירופה, חברת הסלולר הבריטית O2, אמריקה מובייל, גלוב בפיליפינים, ais בתאילנד, קייבסטאר האוקראינית, mts ברוסיה, קרטל בקזחסטאן, אנטל בצ'ילה, בייטל בצרפת וטים בברזיל. בישראל היא נותנת שירות לחברת HOT. בסך הכל, פונטיס מגיעה ליותר ממיליארד משתמשים ברחבי העולם. פונטיס מנסה מזה זמן להרחיב את בסיס הלקוחות שלה מעבר לחברות תקשורת - ולאחרונה היא התקשרה עם חברת כרטיסי האשראי כאל.

אמדוקס מספקת פתרונות בילינג לחברות תקשורת, ומעסיקה כ-25 אלף עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-4,700 בישראל. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-9 מיליארד דולר לאחר שמנייתה עלתה בכ-5% בשנה החולפת. הכנסותיה ברבעון השלישי של שנת הכספים 2016 (שמסתיימת בסוף ספטמבר) עלו ב-2.4% ל-930 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הגיע לכ-136 מיליון דולר או 90 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 131 מיליון דולר או 84 סנט למניה ברבעון המקביל. 

בנובמבר 2015 רכשה אמדוקס את הסטארט-אפ הישראלי cVidya המספק פתרונות בתחום הבטחת ההכנסה (Revenue Assurance), סכום הרכישה היה 30 מיליון דולר. באפריל 2015, רכשה אמדוקס את חטיבת הבילינג של קומברס ב-272 מיליון דולר

מאמדוקס ישראל נמסר: "החברה אינה מגיבה לשמועות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker