מכרז הסלולר הגדול יוצא לדרך: כמה ישלמו עובדי המדינה?

כיום פלאפון נותנת שירות לעובדי המדינה ■ הזוכה תעניק שירות לעובדי המדינה במשך שבע שנים, אם תמומש כל תקופת ההארכה - מה שסביר שיקרה

אמיתי זיו

היום ייערך מכרז הסלולר הגדול בענף - המכרז של עובדי המדינה. המכרז כולל 100 אלף קווים, כשהשנה לראשונה אגף החשב הכללי מפריד בין המכרז על התוכנית (SIM) לבין מכרז הסמארטפונים שייערך בהמשך השנה. עם זאת, המכרז הנוכחי כולל מכרז על 20 אלף מכשירים של הסגל הבכיר בשירות המדינה, שיינתנו על ידי חברת הסלולר הזוכה במודל של ליסינג.

כיום פלאפון נותנת שירות לעובדי המדינה. הזוכה תעניק שירות לעובדי המדינה במשך שבע שנים, אם תמומש כל תקופת ההארכה - מה שסביר שיקרה. השנה הוכנסה לראשונה חובת הרחבת הכיסוי של רשת הדור הרביעי של הזוכה, ואף הוגדרו שיעורי פרישה וכיסוי קליטה. זו בשורה טובה לכלל המשק, משום שמהרחבת הרשת ייהנו כל הלקוחות של החברה שתזכה, והדבר יאיץ את פרישת רשת הדור הרביעי של המתחרות.

מכשירי סלולר
צילום: בלומברג

המכרז כולל שני שלבים, כשהשלב הראשון של עמידה בתנאי הסף כבר הסתיים. כל החברות שעלו שלב כבר קיבלו שבו ציון למדדי איכות שירות, שמשקלו 30% מהציון הכללי במכרז. 70% הנותרים נוגעים למחיר. המכרז על המחיר הוא שלב מקוון שייערך מחר. התחרות בין החברות תהיה על שיעור ההנחה בקטגוריות שונות, ובהן מחיר דקת שיחה, מחיר חבילת הגלישה ומחיר השיחות מחו"ל - כשלכל קטגוריה משקל שונה. המכרז נערך כך שכל שלוש דקות ניתן להציע הצעת הנחה חדשה, וברגע שיחלפו שלוש דקות בלי הצעה חדשה מצד אף אחד מהמתחרות - יסתיים המכרז.

החברה שתזכה במכרז תהיה מחויבת בהשקעה כספית לא מבוטלת, שיכולה להגיע לעשרות מיליוני שקלים, וכוללת הרחבת הקליטה בתוך מבנים ופרישת נקודות שירות, בהתאם לפרישה של משרדי הממשלה השונים - בתקופה שבה המחירים בענף על סף הפסד. במובן הזה לפלאפון יש יתרון מסוים, שכן מרבית התשתית שלה עבור עובדי המדינה כבר פרושה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker