גוגל רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי-אמריקאי Kifi; היזמים והעובדים יצטרפו לחברה

Kifi האמריקאית הוקמה על ידי הישראלים ישי סמית ודן בלומנפלד בעמק הסיליקון ב-2012 ■ המוצר מאפשר למשתמשים בו לשמור ולתייג כל דבר שהם מוצאים באינטרנט בראש רשימת החיפושים המועדפים

אלירן רובין
אלירן רובין

הסטארט-אפ הישראלי-אמריקאי קיפי (kifi) שמפתח מערכת לחיפוש ושיתוף תכנים במערכות שונות, נרכש על ידי גוגל ויוטמע במלואו בחברה, כך על פי הודעה שמפרסמת קיפי באתר החברה.

הסטארט-אפ האמריקאי, שהוקם על ידי הישראלים ישי סמית ודן בלומנפלד בעמק הסיליקון, יצטרף בכך לצוות של spaces בגוגל על מנת לפתח כלי לשיתוף תוכן בין חברים וקבוצות. סכום הרכישה לא פורסם. מדובר בעסקה המוגדרת acqui-hire - ומטרתה הטמעה של הטכנולוגיה והצוות בתוך גוגל. 

קיפי הוקמה ב-2012 כתוכנה של הסטארט-אפ Forty Two, אך החברה מזוהה בעיקר בשל המוצר אותו היא מספקת. Kifi, קיצור של keep it find it הוא כלי המאפשר למשתמשים בו לשמור ולתייג כל דבר שהם מוצאים באינטרנט, מאמר, וידאו או תמונה, שנשמרים בראש רשימת החיפושים המועדפים - יחד עם עמודים רלוונטיים נוספים, שחברים המשתמשים במוצר שמרו גם כן. המוצר מזכיר מוצר מוכר אחר בשם evernote.

גוגל
צילום: רויטרס

באחרונה השיקה החברה אפשרות לחיבור לתוכנת סלאק המאפשרת תקשורת פנים ארגונית. כמו כן, כלי נוסף שמספקת קיפי הוא דיון קבוצתי ספציפי סביב תוכן מסוים באמצעות צ’אט, על עמוד התוכן.

“המשימה שלנו היתה תמיד לחבר בין אנשים לידע”, נכתב בפוסט מטעם החברה באתר הבלוגים מדיום. “אנחנו רואים קשר ישיר בין המשימה של גוגל לארגן את המידע בעולם, והפיכתו לנגיש ושמיש לכולם. הצוות שלנו מצטרפת לצוות של ספייסס בגוגל כדי לבנות פתרונות הממוקדים בשיתוף בין קבוצות, שיחות ומציאת תכנים”. עוד צוין כי החל מבעוד מספר שבועות לא ניתן יהיה להירשם לשירות דרך קיפי עצמה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker