אינדג'י גייסה 12 מיליון ד' להגנה על רשתות חשמל מתקיפות סייבר

הסבב החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-18 מיליון דולר ■ החברה תשתמש בהון להרחבת מערך המכירות, השיווק והתמיכה בלקוחות

ענבל אורפז
חברת אינדג'י. מעסיקה כ–25 עובדים בישראל
חברת אינדג'י. מעסיקה כ-25 עובדים בישראלצילום: ארתור לנדה

חברת הסייבר הישראלית אינדג'י (Indegy), שמגנה על תשתיות תעשייתיות, השלימה היום סבב גיוס של 12 מיליון דולר. הסבב החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-18 מיליון דולר. החברה תשתמש בהון שגייסה להרחבת מערך המכירות, השיווק והתמיכה בלקוחות. החברה לא שיתפה פרטים פיננסיים לגבי השווי שלה בגיוס ולגבי הכנסותיה.

את הסבב הובילה קרן ורטקס ונצ׳רס ישראל, בהשתתפות קרן אספקט ונצ'רס, חברת השירותים הפיננסיים SBI Holdings היפנית והמשקיעים הקודמים, בהם המשקיע והיזם שלמה קרמר וקרן מגמה ונצ'ר פרטנרס.

אינדג'י פיתחה פתרון הגנה על חברות שמשתמשות במערכות בקרה תעשייתית (SCADA) לתהליכים כמו הפקת אנרגיה, אספקת מים, צנרת להובלת נפט וגז וניהול מערכות אוורור ומיזוג בבניינים, שחשופות לתקיפות סייבר שעלולות להביא לפגיעה במערכות קריטיות.

אינדג'י, המעסיקה כ–25 עובדים, הוקמה ב–2014 על ידי ברק פרלמן, מנכ"ל החברה; מילה גנדלסמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ועדו טריביצקי, סמנכ"ל הפיתוח. שלושת מייסדי החברה הם בוגרי תוכנית תלפיות, ושירתו ביחידות מודיעין בצה"ל יותר מעשור. לפני הקמת החברה עבדו שלושת המייסדים בחברת Stratoscale שהקים אריאל מייסלוס, אחד ממייסדי אנוביט, שנרכשה על ידי אפל. משקיע נוסף בחברה, שהשתתף בסבב ההשקעה הקודם שלה, הוא עמיחי שולמן, סמנכ״ל הטכנולוגיות בחברת אימפרבה, שקרמר היה המנכ״ל והיו״ר שלה, וכיום הוא יועץ לחברה. כמו כן, אלוף במיל' עמוס ידלין, ראש אמ"ן לשעבר וכיום ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, הוא יועץ לחברה.

הטכנולוגיה של אינדג'י מנטרת פעילות ברשתות בקרה תעשייתית בזמן אמת, ומאתרת ניסיונות פריצה אליהן עוד לפני שנגרם נזק תפעולי. החברה נמצאת בהליך לרישום פטנט להגנה על הפיתוח שלה. ההתראות כוללות מידע בנוגע למקור הפעילות, מהותה והשפעתה, כדי שהארגונים יוכלו להגיב לאיומים עוד לפני שיתגלו שינויים פיזיים כמו שינוי טמפרטורה או רמת לחץ. דוגמאות לאירועי סייבר שעמם הפתרון של החברה נועד להתמודד הן תקיפה של רשת החשמל באוקראינה ב–2015, וירוס שפגע בתחנות כוח בארה"ב ואירופה, ופריצה למערכת הבקרה של סכר בניו יורק.

"הטכנולוגיה של החברה מוצאת אוטומטית את כל הבקרים ברשת, בודקת את מצבם ומוודאת כי לא 
התבצעו שינויים על ידי גישה פיזית אליהם", אומר פרלמן.

לקוחות החברה משתייכים למגוון מגזרים שבהם קיימות תשתיות תעשייתיות וקריטיות, כולל חברות גז, תחנות כוח וחברות אנרגיה, מתקני מים, ומפעלי ייצור, בהם יצרניות מזון וחברות תרופות. החברה לא מספקת פרטים בנוגע ללקוחותיה, אך מציינת כי יש כמה עשרות.

"הצורך בהגנה על תשתיות תעשייתיות, ובמיוחד תשתיות קריטיות, עלה מאוד בשנים האחרונות, ובפרט בשנה האחרונה, לאחר כמה אירועי סייבר", אומר פרלמן.

"טרנדים כמו אינטרנט תעשייתי של הדברים (IIoT) והעלאת הקישוריות של טכנולוגיות תעשייתיות עם האינטרנט, חושפים את הרשתות האלה לאיומי סייבר, שאליהם לא היו חשופות בעבר. בנוסף, קיימים ברשתות אלה איומים מבפנים, כמו עובדים המנסים לפגוע בפעילות המערכות בכוונה, או טעויות אנוש הגורמות נזק. מכיוון שמדובר ברשתות שמעבדות חומרים רגישים ולפעמים מסוכנים, פגיעה ברשתות אלה יכולה לגרום לא רק לפגיעה פיננסית, אלא לפגיעה פיזית במתקנים ובסביבתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker