מפעילת סלולר שישית בישראל: אקספון חתמה על הסכם שיתוף רשת עם סלקום

אקספון מנסה להיכנס לשוק מאז רכשה תדרי דור 4 בתחילת 2015 ■ סלקום איבדה באחרונה את הלקוחה הגדולה ביותר שלה, גולן טלקום, שחתמה על הסכם אירוח חדש עם HOT מובייל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בעלי אקספון, חזי בצלאל
בעלי אקספון, חזי בצלאלצילום: עופר וקנין

דרמה בשוק הסלולר: סלקום הודיעה הבוקר כי חתמה הסכם שיתוף רשת עם אקספון. ההסכם סולל את הדרך לכניסתה של אקספון כמפעילת סלולר שישית בשוק התקשורת המקומי.

אקספון, שבבעלות חזי בצלאל ובניהול יעקב נדבורני, מנסה להיכנס לשוק מאז רכשה תדרי דור 4 בתחילת 2015. החברה ניהלה מו"מ לשיתוף רשת עם כל חברות הסלולר, אך בסופו של דבר הושג הסכם עם סלקום. החברה להשיק את שירותיה בתוך חודשים ספורים. באקספון מבטיחים להיות זולים ושקופים לצרכנים.

מה שסלל את הדרך לחתימת ההסכם היא העובדה שסלקום איבדה באחרונה את הלקוחה הגדולה ביותר שלה, גולן טלקום, שחתמה על הסכם אירוח חדש עם HOT מובייל.

על פי ההודעה לבורסה, סלקום ואקספון יקימו חברה משותפת, אשר תקים ותנהל במשותף את רשת הדור הרביעי, בדומה לחברת PHI, שעושה את אותו הדבר עם פרטנר ו-HOT מובייל. את שירותי הדור ה-2 וה-3 תקבל אקספון מסלקום במודל "אירוח".

ההסכם יהיה תקף ל-10 שנים, וכולל מנגנון היפרדות בין החברות שיאפשר לאקספון לשמור על חלק מהנכסים שלה וכן יבטיח רציפות שירות לצרכנים. ההסכם מותנה בקבלת אישורים רגולטוריים ממשרד התקשורת והממונה על ההגבלים העסקיים. את העסקה הובילו בנקאי ההשקעות של רוסאריו קפיטל.

מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, מסר כי "מדובר על הסכם שיקדם את תשתיות הסלולר בישראל ויבטיח המשך השקעות בפיתוח רשת דור 4, תוך עמידה בדרישות הרגולציה. אני מאמין כי רק תחרות מבוססת מחיר לצד תחרות על איכות הרשת והשקעה בתשתיות מתקדמות, הן הדרך היחידה להחזיר את ישראל למעמד של מובילה סלולרית עולמית. זוהי הוכחה כי ניתן לשמר שוק תחרותי תוך עמידה שיוונית בכללי הרגולציה".

חזי בצלאל, בעל השליטה בחברת אקספון, אמר: "זהו יום מיוחד לשוק הסלולר ולצרכן הישראלי, ואני בטוח כי נספק ללקוחותינו שירות איכותי, עם בשורה צרכנית חדשה בישראל".

יעקב נדבורני, מנכ"ל חברת אקספון, הוסיף כי "אקספון מתעתדת להשיק שירותי סלולר תחרותיים, הוגנים ומתקדמים. כמפעיל חדש, אקספון תבטיח את המשך התחרות בשוק הסלולר לטובת הצרכן. בהתאם לרישיון מפעיל בעל תשתית סלולרית, ובהתאם למדיניות משרד התקשורת, חברת אקספון עתידה לבצע בשיתוף עם סלקום השקעות של מאות מליוני שקלים בהקמת רשת סלולר דור 4 בטכנולוגיית LTE, וברשת דור 4 וחצי בטכנולוגיית  LTE ADVANCED. השקעות אלו יצעידו את רמת תשתיות התקשורת במדינת ישראל ויביאו להאצת מהירויות הגלישה ופיתוח שירותים מתקדמים כגון IOT ואחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker