נחתם מזכר הבנות לשיתופי פעולה דיגיטליים בין ישראל ליו"ר סיסקו העולמית

ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו מתחזק קשר קרוב עם ג'ון צ'ימברס, יו"ר סיסקו - העוסקת במכירת ציוד תקשורת לחברות תקשורת ■ צפויים שיתפוי פעולה בתחום שירותי ממשלה דיגיטליים

אמיתי זיו

ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, נפגש היום (א') עם ג'ון צ'ימברס, יו"ר סיסקו - חברה אמריקאית העוסקת במכירת ציוד תקשורת לחברות תקשורת. בהודעה משותפת נמסר כי "השניים חתמו על מזכר הבנות הצהרתי בין ממשלת ישראל לבין סיסקו העולמית, בנוגע לשיתוף פעולה למטרת קידום דיגיטיזציה בישראל. מזכר ההבנות מהווה מסגרת לשיתופי פעולה אפשריים עם ממשלת ישראל". במסמך הוזכרו תחומים אפשרים לשיתוף פעולה, בהם חינוך דיגיטלי, בריאות דיגיטלית, ערים חכמות, מחקר ושירותי eGov חדשניים - לנוכח הפיגור המשמעותי של ישראל בתחום הממשל המקוון.

סיסקו היא אחת מחברות הטכנולוגיה הרב-לאומיות עם הפעילות המגוונת ביותר בישראל. בנוסף למרכז הפיתוח שלה, בו מועסקים כ-1,600 עובדים, החברה רכשה 11 חברות ישראליות מאז מאי 1998 בשווי כולל של יותר מ-1.8 מיליארד דולר, והשקיעה בקרוב ל-25 סטארט־אפים. הרכישה האחרונה של סיסקו בישראל היא של חברת Leaba Semiconductor במארס השנה תמורת 320 מיליון דולר.

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו''ר סיסקו ג'ון צ'יימברס בירושלים
פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו''ר סיסקו ג'ון צ'יימברס בירושליםצילום: קובי גדעון / לע"מ

עוד מעורבות של סיסקו בישראל הוא במיזם הסיבים IBC. סיסקו היא הספק המרכזי של ציוד למיזם וכן קשורה ביחסי מימון שאינם ציבוריים עם חברת ויה-אירופה, המשקיע הפרטי הגדול במיזם עם 30% מהמניות. מיזם IBC הוא עד כה כישלון עם שיעורי חדירה מזעריים והשפעה זניחה על התחרות, וכעת החברה נמצאת בשלבי מכירה למשקיע חדש. 

בפגישה שנערכה היום השתתפו גם השרה גילה גמליאל, מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר וראש מטה ישראל דיגיטלית יאיר שינדל. אין זו הפגישה הראשונה בין נתניהו לצ'ימברס והם נפגשו כבר ביוני 2012. אז עוד כיהן צ'ימברס כמנכ"ל החברה. נתניהו מסר אז כי: "ניצבות בפנינו הזדמנויות רבות ליצירת פרויקטים גדולים וחשובים שיסייעו למצב את מדינת ישראל בראש תעשיית ההיי-טק העולמית".

ביוני 2013 נפגשו השניים שוב ואז בירך נתניהו על המפגש ואמר: "אני שמח לראות אותך שוב מר צ'ימברס, יחד עם צוותך. זהו יום חשוב. לפני כשנה ניהלנו שיחה לגבי מציאת הדרכים לחיזוק שיתוף הפעולה בין סיסקו לישראל. במהלך שנה זו, הגענו לתוצאות מעניינות - נהדר שאפשר להציב למישהו אתגר וממש לראות תוצאות בשטח". יש לציין עוד כי הסכם שיתוף פעולה דומה בין מדינת ישראל לחברת מיקרוסופט, ולאחרונה נפגש נתניהו גם עם מנכ"ל ענקית התוכנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker