הסטארט-אפ הישראלי שמזהה האקרים בזמן מתקפת סייבר גייס 20 מיליון דולר

לייטסייבר הוקמה ב-2012 על ידי גיורא אנגל ומיכאל מומצ'וגלו ■ בין לקוחות החברה נמצאים הרשות לניירות ערך, פרטנר ומשרדי ממשלה שונים

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גיוס משמעותי נוסף בתחום הסייבר. הסטארט־אפ הישראלי לייטסייבר (LightCyber), שמספק פתרונות לזיהוי התנהגות התקפית ברשת, הודיע אתמול על השלמה של סבב גיוס הון בסך 20 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו כללטק, זרוע ההשקעות של Access Industries, וכלל תעשיות.

בגיוס השתתף גם היזם והמשקיע שלמה קרמר, שהצטרף לדירקטוריון החברה בשנה שעברה. כמו כן, השתתפו בגיוס המשקיעים הקיימים גלילות קפיטל, בטרי ונצ'רס ואמפליפיי פרטנרס. סכום הגיוסים הכולל של החברה מגיע כעת ל-34 מיליון דולר.

לייטסייבר הוקמה ב-2012 על ידי גיורא אנגל ומיכאל מומצ'וגלו. החברה פיתחה את מערכת מאגנה, שמטרתה לנטר, לזהות ולהגן מפני פריצות אבטחה בארגונים בזמן אמת. בין לקוחות לייטסייבר נמצאים הרשות לניירות ערך, פרטנר ומשרדי ממשלה שונים, מסרה החברה.

"ישנם כלים רבים שמנסים למנוע מתקפות סייבר ועושים עבודה לא רעה, אבל כמעט כל רשת ניתנת לפריצה. אנחנו מנסים לנטרל את ההתקפה לאחר שהיא כבר חדרה לארגון", מסביר גונן פינק, מנכ"ל החברה. "מערכות האבטחה הקיימות כושלות שוב ושוב במניעת פריצות לרשתות ארגוניות ויש צורך בקו הגנה חדש שיזהה תוקפים בתוך הרשת על סמך התנהגותם, לאחר שחדרו את קווי ההגנה הקיימים", הוסיף.

קרמר, ממייסדי צ'ק פוינט וחברות סייבר נוספות אמר כי "לייטסייבר הוכיחה באופן ברור שהפלטפורמה שפיתחה יכולה לזהות מתקיפי רשתות פעילים באופן זריז ומדויק. צרכי השוק וההזדמנויות שעומדות בפני פלטפורמת מאגנה משמעותיים במיוחד, ולכן חשוב לאפשר לחברה התרחבות מהירה בקנה מידה גלובלי".

לייטסייבר מעסיקה כיום 70 עובדים, 35 מתוכם בישראל. בחברה מציינים כי בשנה הקרובה הם צפויים לגייס 60 איש נוספים - 20 מהם בישראל. החברה פתחה משרדים באירופה ובאסיה בשנה האחרונה.

בשנים האחרונות ארגונים גדולים וקטנים הבינו כי קשה לאתר ולנטרל לחלוטין מתקפה שכבר חדרה לארגון. לפני כחודש דווח על גיוס של 6 מיליון דולר לסטארט-אפ דמיסטו שמפתח כלי לניהול התקיפה על ידי מערכת צ'אט-בוט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker