הודעה דרמטית של משרד התקשורת: פרטנר וסלקום יוכלו לרכוש את מיזם הסיבים IBC

ההחלטה של משרד התקשורת מגדילה מאד את סיכויי ההצלה של IBC, ופותחת פתח להגברת התחרות בשוק התשתיות הנייחות הנשלט בידי דואפול בזק ו-HOT

אמיתי זיו
אמיתי זיו

משרד התקשורת בהודעה דרמטית: חברות הסלולר סלקום ופרטנר יוכלו להתמודד ולהשקיע בחברת הסיבים IBC

IBC יצאה לדרך לפני שנתיים עם חזון פרישת סיבים אופטיים עד לבתי הלקוחות, אך החברה סובלת מקשיים כלכליים וסכסוך בין בעלי מניות. לאחרונה שכרה IBC את בנק רוטשילד כדי שימצא משקיע מרכזי שייקח את המושכות בחברה, אך על פי הרישיון המקורי שלה נאסר על חברות הסלולר להיות בעלות מניות ב-IBC.

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילברצילום: מוטי מילרוד

כעת, משרד התקשורת מסיר את ההגבלה - כך שהן יוכלו להתמודד ולמעשה להפוך לבעלות השליטה בחברה. ההחלטה של משרד התקשורת מגדילה מאד את סיכויי ההצלה של IBC, וכן פותחת פתח להגברת התחרות בשוק התשתיות הנייחות הנשלט בידי דואפול בזק ו-HOT.

בהודעה שהוציא משרד התקשורת בנושא נכתב בקצרה: "המשרד נתן אישור לחברות תקשורת חסרות תשתית (סלקום ופרטנר) להתמודד על השקעה בחברת IBC". כפי הנראה, ייקבעו תנאים כך שגם בעלת התשתית תצטרך במידה מסויימת לחלוק אותה עם מתחרות קטנות יותר, אך לא נמסר מידע כזה בשלב זה.

ההודעה של משרד התקשורת מתייחסת ברובה להכרזה מהבוקר של פרטנר לגבי כוונתה להשקיע בסיבים אופטיים: "חברת פרטנר נפגשה היום עם מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר והציגה לו את החלטת דירקטוריון החברה על פרישת סיבים אופטיים. משרד התקשורת מברך על ההחלטה שעולה בקנה אחד עם המדיניות שהוא מוביל להאצת פרישת התשתיות המתקדמות.

התוכנית שהציגה החברה עולה בקנה אחד עם התוכנית הרב שנתית של המשרד לעודד פרישה, הטמעה ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות דוגמת: IOT, 5G, טלוויזיה רב ערוצית, ושימושים נוספים בפס הרחב המתוכננים לקראת 2020. סוכם כי בזמן הקרוב תציג החברה להנהלת המשרד את התוכנית המפורטת.כל המהלכים האמורים נועדו לפתוח את השוק הקווי (בו חברת בזק מהווה מונופול) לתחרות, וזאת תוך מתן דגש על שדרוג תשתיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker