אמיתי זיו

פרטנר הודיעה לבורסה כי היא בוחנת הקמה של מיזם סיבים אופטי רחב. המיזם יאפשר לחברה להשיק שירותים נוספים ללקוחות ולחזק את מעמדה כקבוצת תקשורת. עם זאת, פרטנר אינה מוסרת מה היקף הפרויקט מבחינה כספית, מה עלותו ובאיזה טכנולוגיה היא תשתמש.

במכתב ששלח מנכ"ל קבוצת פרטנר, איציק בנבנישתי, למנכ״ל משרד התקשורת שלמה פילבר, עידכן בנבנישתי על כוונת החברה לקדם הקמה של תשתית קווית עצמאית מבוססת סיבים אופטיים. במכתב מבקש מנכ"ל קבוצת פרטנר להתחיל כבר בתקופה הקרובה בישיבות עבודה בין הצוותים המקצועיים העוסקים בנושא.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר צילום: סיון פרג'

בנבנישתי מציין כי החברה נמצאת בשלבים מתקדמים של בחינת מספר אפשרויות להקמת תשתית קווית עצמאית בפריסה ארצית, המבוססת על סיבים אופטיים, וכי חברת פרטנר משלימה בימים אלה עבודת מטה ובחינה כלכלית של האלטרנטיבות העומדות בפניה להקמת תשתית שכזאת.

עוד נכתב כי בכוונת פרטנר, כחלק מהתכנית האסטרטגית של החברה, להפוך לקבוצת תקשורת כוללת ולפרוס תשתית מבוססת סיבים אופטיים, וכי מבין החלופות הנבחנות מתמקדים כרגע בחברה בהקמת תשתית קווית במסגרת השוק הסיטונאי, שכולל גם את נושא הגישה לתשתיות הפסיביות, לרבות אלה של חברת בזק.

לאור העובדה שמדובר בצעד שמחייב שיתוף פעולה מלא מצד משרד התקשורת, מציין מנכ"ל החברה איציק בנבנישתי במכתב: "אנו בטוחים שלאור החשיבות שרואה המשרד בהשקעה בתשתיות, נמצא בו שותף לקידום הנושא יחד עם כל הגורמים המעורבים".

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר: "הקמת תשתית סיבים עצמאית תעניק לפרטנר יתרונות נוספים כקבוצת תקשורת כוללת, ותאפשר לחברה להציע את שירותי האינטרנט המהירים ביותר בישראל במחירים תחרותיים, ובהמשך, להעביר באמצעותה גם שירותי טלוויזיה מתקדמים ובאיכות גבוהה. צעד זה יאפשר תחרות בשוק הנייח ויביא בשורה לאזרחים בישראל".

יובל קינן, המשנה למנכ״ל קבוצת פרטנר: "אנו נמצאים בעיצומה של בחינת פריסת סיבים ברחבי הארץ, במטרה להביא לבתים בישראל יכולות טכנולוגיות חדשניות, בקצבים מהירים ואיכותיים יותר ממה שמוצע היום ללקוחות בישראל. כחלק מהצעדים שאנחנו עושים בהפיכתנו לחברת תקשורת כוללת, אנו מעוניינים להקים בנוסף לרשת הסלולר המתקדמת והמובילה בארץ, גם את תשתית האינטרנט הטובה בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker